Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BOSCH KOMBİ KIRMIZI IŞIK YANIP SÖNÜYOR 444 2846 ZEKİ TEKNİK

Bosch Kombi Arızaları

Kombiler evler de iş yerlerin de oldukça önemli birer eşyadır. Yaz kış demeden sürekli olarak kullandığımız kombilerimiz evimizin vazgeçilmez birer aletidir.

Bosch kombiler piyasada ki kombilere bakılarak oldukça kaliteli kombilerdir. Oldukça da bizlere kombi anlamında çeşit sunan Bosch markası bu konu da oldukça iddialıdır.

Ancak kombiler de sürekli olarak çalıştığından dolayı arıza verebilmektedir. Bosch kombiler arızalandığın da belirli kodlar verecektir. Bosch kombi arızlarında oluşan Bosch kombi arıza kodları hakkında konuşalım dilerseniz…



- Bosch kombiler Lo uyarısı veriyorsa çocuk kilidinin açık olduğu anlamını taşımaktadır.
- Bosch kombiler de eğer A7 arıza kodu alıyor iseniz bu da sıcak su sensörü (NTC) arızasıdır.
- Eğer Bosch kombilerinizden A8 arıza kodu alıyorsanız bu durum da kombinizin (BUS) iletişimindeki sorun kaynaklı olabilir.
- Kombiler de B1 arıza kodu alıyorsanız kombi kod anahtarı kombi tarafından algılanmadığı takdirde oluşabilecek bir arıza kodudur.
- Kombiniz de B2 ya da B3 arıza kodu alıyor iseniz büyük oranla elektronik karttan kaynaklanan arıza kodudur. Bu biraz daha önemli bir arızadır. Kesinlikle teknik bir servis ile görüşmenizi öneririm.
- Eğer kombiniz de C4 arızası veriyor ise bunun sebepleri birden fazla olabilir. Baca yerinden çıktığı için ya da baca uzun olduğundan bundan kaynaklı bu hata alınıyor olabilir. Arıza sebebi baca değil fan kaynaklı da olabilir. Çünkü fan arızalı ise de bu arıza ile karşılaşılabilir. Elektronik kart arızası olduğunda da bu sorun ile karşılaşılmaktadır.
- C6 arıza kodu alıyorsanız da kombi fan motorundaki arızadan dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Bu durum genellikle kombi fan motorundaki arıza sonuçları ile ortaya çıkmaktadır. Ya da elektrikteki düşük voltaj kaynaklı olarak da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.
- CC arıza kodu alıyorsanız ise kombinizin dış hava sensörünü algılamaması doğrultusunda bu hata alınmaktadır.



Kombi arızalarını sizler için kabataslak olarak aktardık. Aslında çok fazla teknik bilgiye sahip olmadığımız için bu anlatılanlar biraz havada kalabilmektedir. Çok duyduğumuz bir arıza çeşidinden daha bahsetmek isterim. İnsanlar genelde direk olarak algıladıklarını aktarırlar. Mesela Bosch kombiler için bir bu arıza yaşandığında ' Bosch kombi kırmızı ışık yanıp sönüyor ' denilir. Aslında bu durum su basıncının yetersiz olmasından kaynaklı oluşan bir sorundur.

Eğer sizler de kaliteli servisler ile bu arızaları gidermek isterseniz bizleri 444 2 846 nolu telefon üzerinden arayarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki BOSCH KOMBİ BAKIM KAMPANYASI yazımız da sizler için yine Bosch kombiler için kombi bakım fiyatları hakkında detaylı bir içerik bulunmaktadır. Tıklayarak okuyabilirsiniz.



Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış