Bakım Onarım Çağrı Merkezi

ECA KOMBİ SERVİSİ İZMİR BORNOVA

Eca Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Komi bakım işlemi kombinin uzun vadede yaşam sürmesi ve daha iyi bir performans göstermesi açısından oldukça önemli bir işlemdir. Kombi bakımı uzmanlar tarafından önerilen süre en az iki yılda bir tekrarlanması yönündedir. Ancak kombinin kullanımına bağlı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir.

Bizler kombimizin eskisi gibi çalışmadığını anladığımız takdir de kombimizin artık bir bakıma ihtiyacının olduğunu anlamalıyız. Fakat sadece kombinin çalışması yavaşladığı zamanlar da değil düzenli olarak yapıldığı takdir de oldukça fayda sağlayacaktır.

'Kombi bakımı nasıl yapılır?' oldukça merak edilen önemli bir sorudur. Gelin birlikte bu sorunun yanıtına ulaşalım.Öncelikle kombinin tozları temizlenmelidir. Çünkü kombi içerisinde çok fazla toz birikmektedir. Ardından kombinin yanma haznesinde oluşan tozlar temizlendikten sonra kombideki tesisat filtresi sökülüp temizleme işlemi tamamlanmalıdır. Brülör sökülüp itina ile yıkanmalı ve meme gözeneklerindeki tozlar temizlenmeli ve daha sonrada fan motorundaki tozlar fırça ile temizlenmelidir. Bu işlemler bittikten sonra da genleşme tankında hava oranı ölçülmelidir. Eğer gerekli ise de gaz basımı yapılmalıdır. Bu şekilde kombi bakım işlemi tamamlanmış olacaktır.


Kombi bakımı bittikten sonra kombinizi çalıştırıp kontrol etmeniz gerekecektir. Kombinin çalışma durumu kontrol ettikten sonra da sıcak su kontrolü sağlanmalıdır. Bunları yaparken de kombi sahibi de her oluşumda bulunmalıdır.

Eca kombiler her daim işimize yarayan birçok evde sevilerek kullanılan kaliteli bir kombi çeşididir. Bizler Eca yetkili servisi değiliz özel teknik servisiz. Ancak yetkili servislerden alabileceğiniz kalitede hizmet alabileceğiniz konusun da garanti veririz.

Sizler de kaliteli servisler ile kombi bakım işlemini gerçekleştirmek isterseniz bizleri 444 2 846 nolu telefon üzerinden arayarak arıza kaydı bırakabilir ve aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki Bornova Bosch Kombi Servisi İletişim yazımız da sizler için derlediğimiz kombi bakım servislerimiz hakkında detaylı bilgiye tıklayarak ulaşabilirsiniz.Eca Kombi Arıza Kodları Ve Tamir Servisi


Eca kombiler oldukça kaliteli kombilerdir. Ancak markası ne olursa olsun sonuç olarak da kombiler de birer makinedir ve ara sıra arıza verebilmektedirler. Bu arızalar kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Hor kullanım sağlanan bakımı düzenli olarak gerçekleşmen kombiler arıza vererek ani bozulmalara sebep olabilir. Bu da aslında çok da hoş bir durum değildir. Eca marka kombi olması ya da başka bir marka kombi olması fark etmeksizin kombiler kötü veya çok yoğun kullanılmaktan dolayı arıza verebilmektedirler.

Eca kombi arıza kodları hakkında konuşmamız gerekir ise bu kodlar sayesin de sporunun ana nedenine daha kolay inmemizi sağlar. Mesela bazı arıza kodları çok önemli olmayıp bizlerin de halledebileceği sorunlar olabilir. Ancak bazı arıza kodlarında bir teknik servisten destek almamız şart olacaktır.Mesela örnek vermek gerekir ise Eca kombiniz p1 arıza kodu veriyor ise bu arıza kodunda teknik servisten yardım almanıza gerek kalmadan sizler de halledebilirsiniz. P1 arıza kodu aldığınız da aslında bunun anlamı kombide olması gerek miktarda suyun olmamasından kaynaklanan bir sorundur. Bu durum da bizler de alt bölümde bulunan doldurma musluğu ile basınç değerini 1,5 bara getirmemiz gerekecektir.

Eğer kombiniz de T2 arıza kodu alıyorsanız bu durumda hemen bir teknik servisten yardım almanız gerekecektir. T2 arıza kodu baca gazındaki sıcaklıktan meydana gelen bir arıza kodudur.

Bu arıza kodları gibi birçok arıza kodu verilebilir. Dediğimiz gibi öncelikle arıza kodunu bir araştırıp ardından da duruma göre servis çağırınız.

Eve gelen servis oldukça önemli bir husustur. Servisin kalitesi işi bilmesi bunlar sizlerin zaman ve paranızı alan şeylerdir. Tekrar tekrar aynı konular için yorulmamak adına tek seferde işini bile ustalar ile çalışmak sizlere oldukça yarar sağlayacaktır.

Evinize gelen servis tüm tamir işlemleri sırasında sizlere tek tek yapılan her eylem hakkında bilgi vererek ve iş bitiminde servis fişinizi de sizlere teslim etmelidir.

Sizler de kaliteli servisler ile çalışmak isterseniz bizleri 444 2 846 nolu telefon üzerinden çağrı merkezimizi arayarak arıza kaydı bırakabilir ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki İzmir Ferroli Kombi Servisi yazımız da sizler için hhazırkadığımız kombi servisleirmiz hakkında detaylı bir içerik bulunmaktadır. Tıklayarak göz atabilirsiniz.

İzmirde Kombi Bakım Servisi 444 2 846 Hizmeti verdiğimiz bazı semtler: Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmirKocaeli İzmitde Kombi Bakımı Petek radyatör Temizliği ve Klima Teknik Servisi için Telefon Numaramız ve Hizmet Verdiğimiz Semtler:İzmit, Başiskele, Gölcük, Dilovası, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kartepe Hizmet Verilen Mahalleler 28 Haziran, Akarca, Akçakoca, Akmeşe Atatürk, Akmeşe Cumhuriyet, Akpınar, Alikahya Atatürk, Alikahya Cumhuriyet, Alikahya Fatih, Alikahya Merkez, Ambarcı, Arızlı, Arpalıkihsaniye, Ayazma, Bağlıca, Balören, Bayraktar, Bekirdere, Biberoğlu, Böğürgen, Bulduk, Cedit, Cumhuriyet, Çağırgan, Çavuşoğlu, Çayırköy, Çubuklubala, ubukluosmaniye, Çukurbağ, Dağköy, Doğan, Durhasan, Düğmeciler, Emirhan, Erenler, Eseler, Fatih, Fethiye, Fevzi Çakmak, Gedikli, Gökçeören, Gülbahçe Kadriye, Gültepe, Gündoğdu, Güvercinlik, Hacıhasan, Hacıhızır, Hakaniye, Hasancıklar, Hatipköy, Kabaoğlu, Kadıköy, Karaabdülbaki, Karabaş, Karadenizliler, Kaynarca, Kemalpaşa, Kısalar, Kocatepe, Kozluca, Kozluk, Körfez, Kulfallı, Kulmahmut, Kurtdere, Kuruçeşme Fatih, M.Alipaşa, Malta, Mecidiye, Nebihoca, Orhan, Orhaniye, Ortaburun, Ömerağa, Sanayi, Sapakpınar, Sarışeyh, Sekbanlı, Sepetçi, Serdar, Sultaniye, Süleymaniye, Süverler, Şahinler, Şirintepe, Tavşantepe, Tepecik, Tepeköy, Terzibayırı, Topçular, Turgut, Tüysüzler, Veliahmet, Yahyakaptan, Yassıbağ, Yeni, Yenice, Yenidoğan, Yenişehir, Yeşilova, Zabıtan, Zeytinburnu Mahallesi.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış