Bakım Onarım Çağrı Merkezi

İlkadım Samsun Kombi Tamir Servisi 444 2 846

Zeytinlik Kombi Bakım ve Tamir ServisiKombiler evlerimizde temel ihtiyaçlarımızın karşılanmasında bizlere hizmetler sunmaktadır. Kombiler sayesinde sıcak suya kolay ve kısa zamanda ulaşabildiğiniz gibi ısınmanızda da yardımcı olmaktadır. Özellikle kış aylarında evlerimizin sıcak olması gerekmektedir. Soğukla baş başa kaldığımızda hastalıklarla karşılaşma olasılığımız artmaktadır. Kışın duş alırken sıcak su ve sıcak odalara kombi sayesinde ulaşmaktayız. Bizlere bu olanakları sunan kombilerin kusursuz çalışıyor olmalıdır. Kombilerimizin bozulmasının önüne geçmeliyiz. Kombilerin arızalanmaması için bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Kombi bakımı yılda sıcak su ve ısınma ihtiyacınızı sürekli ve kesintisiz bir şekilde 1 defa düzenli yapılmalıdır. Bakımlar yapılmadığı takdirde kombimizde ciddi sorunlarla karşılaşabiliriz. Kombi bakımı temizlik ve onarım işlerini içermektedir. Kombinin bakımı işinde uzmanlar tarafından düzenli şekilde yapılmalıdır.

Kombi kullanımın yaygınlaşması ile birçok marka da kombi üretimi yapmaktadır. Kombi üretimi yapan çok bilinen markalara Buderus, Vaillant, Viessmann, Alarko, Baymak, Bosch, Demirdöküm, Airfel gibi örnekler verebiliriz. Size en uygun kombiyi seçmelisiniz. Uygun kombiyi seçerken ısı kaybının belirlenmesi, evin izolasyonu, evin cephesi, duvarlarda kullanılan malzemeler, pencere tipine ve büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. ECA Kombi Bakım Fiyatları için linkteki makalemize göz atabilirsiniz.

İlkadım Kombi Arıza Servisi olarak evinizdeki cihazların her türlü tamir, montaj, demontaj, taşıma, bakım ve temizlik işlemlerini cüzi bir miktar karşılığında gerçekleştirmekteyiz. Sizlere sağladığımız bu hizmetler 1 yıl boyunca garantilidir. Tamir sırasında yapılan parça değişiminde kullandığımız mekanik parçalar %100 orijinal, kombi ve petek temizliğiniz için kullandığımız kimyasallar kaliteli ve TSE belgelidir.

Cedit Kombi Tamir Ücretleri 2020 Güncel Fiyatlar


Evlerimizde sürekli kullandığımız kombiler zaman zaman arızalanabilmektedir. Bu arızlar alanında uzman, tecrübeli kombi tamircileri tarafından kısa sürede halledilebilir. Bu servis sayesinde kombileriniz sorunsuz şekilde kullanılmaya başlanılır. Kombinizin zarar görmesini istemiyorsanız sizler müdahaleden kaçınınız, güvenilir olmayan bakım servislerine başvurmayınız.
Kombilerin bakım ve temizliğini ihmal etmemelisiniz. Bakım ve temizliği yapılmayan kombiler de arıza meydana gelmektedir. Bu arızaların göstergesi; kombi su almaz, su akıtır, su basıncında yükselme olur, kombi ısıtmaz, gürültülü çalışır veya patlamalı yanmaya başlamasıdır. Bu durumlarla karşılaştığınızda ihmalkârlık yapmamalısınız. En kısa sürede kombi tamiri hizmetleri için profesyonel kombi servislerine başvurulmalısınız. Buderus Kombi Resetleme için tıklayınız.Kombilerde ortaya çıkabilecek problemlere bir göz atalım.

Kombi Arıza Veriyor

Kombinizin arızaya geçiyor ise kombinize müdahalede bulunmadan teknik ekibe başvurmalısınız. Kombinin arıza vermesinin farklı nedenlere olabilir. Bu nedenler; faz ve nötrün yanlış bağlanması, pompa devrinin düşük olması, akış anahtarında arıza meydana gelmesi, kombi sensöründe arıza olması, su basıncındaki anomaliler, kalorifer filtrelerindeki tıkanıklıklar, sinyal mekanizmasındaki aksaklıklar gibi nedenlerdir. Bu durumla karşılaştığınızda kombinin arızasını ancak profesyonel bir kombi tamircisi belirleyebilir. Kombinize doğru şekilde müdahale edilmesini istiyorsanız uzman, güvenilir ekibe başvurmalısınız.

Kombi Su almıyor

Kombinizin su almıyor olabilir. Burada önemli olan kombinin neden su almadığının belirlenmesidir. Kombide su kaçağının olması, kombinin su tesisatında tıkanıklıkların bulunması, kombi doldurma musluğunun gevşemesi, kombi doldurma vanasında tıkanıklık bulunması gibi nedenlerle kombiler su almayabilir. Nedenin doğru belirlenmesi için profesyonel ekiplerden destek almalısınız.


Karasamsun En Yakın Kombi Tamirhanesi/Tamircisi

Kombi Suyu Isıtmıyor


Kombi suyunun ısıtılmamasının nedeni bakımının ihmal edilmesidir. Bakımın ihmali ile kombi kartında sorun ortaya çıkması ya da kombi NTC'sinin arızalanması kombinin suyu ısıtmamasına yol açabilir. Kombinin diyafram contasında sorun olması, üç yollu vana arızası ve eşanjördeki kireçlenme de suyun ısınmamasına neden olur.

Kombi Petekleri Isıtmıyor

Kombinizin petekleri ısınmıyor ise basınç hatalarının, kalorifer tesisat sorunlarının, tıkanıklıkların, doğalgaz kaynaklı aksaklıkların varlığından şüphe edilebilir. Kombi petekleri ısıtmıyorsa kombi tamircisi çağrılmalıdır.

Kombi Su Basıncı Yükseliyor

Kombinin arızalanmasının bir diğer nedeni de su basıncının ideal seviyede olmamasıdır. Kombinizin güvenilir çalışması için su basıncı ideal seviyede olmalıdır. Genleşme tankının havasının azalması, genleşme tankının membranında delik olması, doldurma musluğundaki arızalar, plaka eşanjörünün sorun çıkarması kombi su basıncının artmasına neden olabilir. Kombinizin su basıncını yüksekse bunu kendinizin ideal seviyeye getirebilirsiniz. Yapmanız gereken adımlar şöyledir: doldurma musluğunun açık kalıp kalmadığı kontrol etmelisiniz daha sonra musluk kapalıysa ve basınçta bir değişim görülmüyorsa en doğru karar kombi tamiri için uzmanlara başvurmak olacaktır. Güvenliğiniz için kombi tamircisi çağrılarak arızayı düzelttirmelisiniz.

Kombi Gürültülü Çalışıyor

Kombinizin gürültülü çalışmasının bir çok nedeni olabilir. Kombilerin devir daim motorunda sorun olması, haznelerinde hava birikmesi veya fan motorunda problem başlaması kombinin gürültülü çalışmasına neden olabilir. Bu durumla karşılaştığınızda herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız ve profesyonel bir ekipten yardım almalısınız.

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi sahiplerini en tedirgin eden arızaların başında kombinin patlamalı yanması gelir. Kombilerde gaz birikmesi kombi ateşleme mekanizmasının devreye girmesi sırasında şiddetli yanma oluşmasına neden olabilir. Bu şikayetten muzdaripseniz kesinlikle kombinize herhangi bir işlem uygulamadan uzman kombi tamir ekibine başvurmalısınız.

Çatalarmut Kombi Bakım ve Petek Temizleme Servisi
Kombinizin arızalanmasının uzun vadede önüne geçebilmek, kombinizin ömrünü uzatabilmek, enerji ve yakıt tasarrufunu üst düzeye çıkarmakla birlikte cihazdan da maximum verim elde edebilmek için; kombinizin bakımını düzenli olarak yaptırmanızı önermekteyiz. Yılda 1 defa yaptıracağınız bakım işlemi sayesinde kombinizin performansı yüksek tempoda ve sağlıklı bir şekilde seyredeceğinden, cihazınızın bozulması ve arızalanması ihtimali azalacak ve kullanıcılar gereksiz masraflardan bu yolla kurtulmuş olacaktır.

Isınma sisteminden yüksek verim ve tasarruf elde etmek için kombi bakımıyla birlikte petek temizliği işleminin de gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede evinizin ısıtmasında oluşabilecek problemler de ortadan kalkacaktır. Bu problemler: Peteklerinizin alt kısmının yanmaması, Kombiye en uzak petekte ısınmama sorununun oluşması, Peteklerin gürültülü çalışması, Kombinin hararet yapması, Sıcak su ile peteklerin aynı anda çalışmaması şeklinde karşınıza çıkabilmektedir. Kullanıcılarımıza kombi bakımıyla birlikte petek temizliğini de yılda 1 defa periyodik olarak yaptırmalarını tavsiye ederiz. Samsun Kaliteli ve Ucuz Petek Temizliği için tıklayınız.

İlkadım Samsun Kombi Tamir Servisi olarak uzun yıllardır bu sektörde müşteri memnuniyeti ile yer almaktayız. Siz müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenini kazanmak bizim öncelikli gayemizdir. Profesyonel ekibimiz ile sizlere hızlı, kaliteli ve etkin hizmet sunmaktayız. İlkadım'ın her semtine ve mahallesine hizmeti kapınıza kadar getirmekteyiz. Siz de bu kaliteli hizmetten yararlanmak istiyorsanız 444 28 46 numaralı telefondan bizleri arayarak arıza kaydı bırakabilir ve teknik yardım talep edebilirsiniz.

Hastane Kombi Tamir Merkezi Teknik Servisi


Kombi Tamiri için tenkil ekibimiz titizlikle çalışmaktadır. Ekibimizin kombi tamirini yaparken aşağıdaki basamakları takip etmektedir.

• Tesisat filtresi çıkarılarak kirden arındırılır.

• Kombi bacalı ise baca çekişini kontrol eden limit sensörü kontrol edilir.

• Yoğuşmalı bir kombi bakımı yapılıyor ise yoğuşma su haznesi elden geçirilir.

• Kaloriferlere su gitmesini sağlayan hat yolunda bulunan ve çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

• Yanma odasındaki kombi brülörü temizlenir.

• Genleşme tankının sağlamlığı kontrol edilir ve bar basıncı olması gereken seviyeye ayarlanır.

• Radyatörlerden kombiye dönüş yolunda bulunan pislik tutucular kontrol edilerek temizlenir.

• Kombinin su sızdırmazlığı kontrol edilir ve buna neden olabilecek parçalar elden geçirilir.

• Elektrik ile elektronik bağlantılarının kontrolü sağlanır.

• Ek parçalardaki oksitlenme oluşumu kontrol edilir. Oksitlenen parçalar temizlenir ya da değiştirilir.
Kombinizde arıza çıkarabilecek bir diğeri kombiniz kartıdır. Kombi kartı, kombilerin çalışma prensiplerini yönlendiren ve sisteme kumanda eden elektronik beyin diye tabir ettiğimiz kartlar ikiye ayrılmaktadır. Ateşleme kartı: Ateşleme kartı üzerinde bulundurduğu trafo vasıtasıyla kombi yanma haznesinde bulunan elektrotlara akım göndererek gazın yanmasını sağlar ve yine aynı kart üzerinde ateşlemeyi hissedip kesen devreler bulunmaktadır. Ateşleme kartı komutunu modülasyon kartından almaktadır. Elektronik kart: elektronik kart cihazın beyni konumunda olan elektronik kart gerekli olan enerjinin en uygun, emniyetli ve verimli bir şekilde elde edilmesini temin eder. Elektronik kart cihaz içinde bulunan ölçüm sensörlerinden ve kontrol sistemlerinden aldığı sinyallere göre cihazın çalışmasını yönlendirir. Emniyetli, konforlu ve ekonomik enerji eldesi için gerekli tüm konrolları yaparak cihazın istenen çalışma modunda yüksek verimle ve sessiz çalışmasını sağlar. Ariston Kombi Tamir ve Bakım ücretleri için tıklayınız.

Selahiye Kombi Tamiri Yapan YerlerSürekli devrede olan elektronik kontrol ve ölçümler sayesinde cihazın ana parçaları yıpranmaya karşı korunur cihazin ve ana parçalarının ömrü maksimize edilir. Sisteme kumanda eden bu kartlarda bulunan elektronik devreler zamanla değer kaybeder. Voltaj düşmesi ve ya yükselmesi kart üzerindeki röle, direnç, entegre gibi devreleri etkiler buna bağlı belli başlı arızalar meydana gelir sistem düzenli çalışma sağlayamaz yada hiç çalışmaz. Bu gibi durumlarda teknik servisimize başvurarak kart değişimini sağlayabilirsiniz. Kart değişiminden sonra kombiniz güvenilir şekilde çalışmaya devam edecektir.

Zeki Teknik Kombi Bakım ve Tamir Servisimize başvurarak her marka ve model kombiniz için tamir, bakım, temizlik, taşıma, montaj/kurulum, söküm hizmetlerine talepte bulunabilirsiniz. Demirdöküm Kombi Bakımı ve Kombi Bakımı Petek Temizliği Servisi Kampanya Hizmet başlıklı makalelerimizi okuyarak ayrıcalıklı hizmet seçeneklerimizden anında yararlanabilirsiniz. Tarafımızdan gerçekleştirilen her işçilik ve yedek parça değişim işlemleri 1 yıl garantilidir.

İlkadım'da hizmet verdiğimiz semtler: 19 Mayıs, Adalet, Ahulu, Akgöl, Anadolu, Aşağıavdan, Ataköy, Avdan, Bahçelievler, Baruthane, Bilmece, Cedit, Çanakçı, Çandır, Çatalarmut, Çatkaya, Çay, Çelikalan, Çiftlik, Çivril, Derebahçe, Derecik, Fevzi Çakmak, Gürgendağ, Güzeldere, Hançerli, Hastane, Hürriyet, İlyasköy, İstasyon, Kadıköy, Kadifekale, Kale, Kalkancı, Kapaklı, Karadeniz, Karasamsun, Kavacık, Kazım Karabekir, Kılıçdede, Kıran, Kışla, Kökçüoğlu, Kusçulu, Liman, Pazar, Rasathane, Reşadiye, Saitbey, Selahiye, Tepecik, Ulugazi, Unkapanı, Uzgur, Yaşardoğu, Yenidoğan, Yeşiltepe, Zafer, Zeytinlik,
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış