Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Beyaz eşya servisi Yıldırım Bursa 444 28 46

Beyaz eşyalar

Teknolojinin gelişmesi ile beraber hepimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışan ve her geçen gün kendini yenileyerek geliştiren beyaz eşyalar hayatımızın vazgeçilmez bir parçasını oluşturmaktadır. Hayatımızı her yönden kolaylaştıran hayatımıza konfor getiren kolaylık ve hız sağlayan evlerimizde kullandığımız birçok beyaz eşya bize bir çok önemli ve zaman ayırmamız gereken işten kurtarıp hayatımıza daha rahat bir şekilde devam etmemizi sağlar.

Hepimizin bildiği gibi beyaz eşyalar ütü, klima, kombi, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, tost makinesi gibi birçok aleti kapsamakta olup günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile ve çeşitlerinin artmasıyla bizlere birçok seçenek sunmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile ve rekabetin artması ile beraber birçok marka gerek dünya piyasasında tutunabilmek gerek de kendini kanıtlamak ve tanıtmak için ürünlerini her geçen gün daha iyi daha iddialı ve daha fazla özellikle üretmektedir ve bu da bizim hayatımızda birçok yönden daha fazla kolaylık ve konfor sağlamaktadır.

Bundan birkaç yüzyıl önce beyaz eşya tanımı kullandığımız aletlerin sadece beyaz üretilmesinden kaynaklı verilmiştir ama teknolojinin gelişmesi ve estetik zevklerin değişmesi ile birçok renkte desende ve tasarımda aynı şekilde farklı boyutlarda özelliklerde beyaz eşyalar üretilir ve bizler de kendi zevk ve ihtiyaçlarımıza göre beyaz eşya alırken bunlara dikkat edip göz önünde bulundurarak seçim yaparız.


Beyaz eşya arızaları


Ne kadar iddialı ve çok yüksek özellikli eşyalar olsa da bütün beyaz eşyaların ve diğer ev eşyalarının belli bir kullanım süresi ve belli bir kullanım ömrü vardır. Evlerimizde kullandığımız beyaz eşyalar belli bir süreden sonra arızalar çıkarmaya başlar ve bozulabilirler. Tabii ki kaliteli ürünler kullandığınızda daha sorunla karşılaşır ve daha uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanırsınız ama ne kadar iyi olursa olsun her ürün belli bir zaman sonra sorun çıkarıp arızalanacağı garantidir.

Sizlerde böyle sorunlarla karşılaştığınızda başvurabileceğiniz güvenilir ve sıkıntınızı kısa sürede çözebilecek bir yetkili servise ihtiyaç duyarsınız. Çünkü her zaman dediğimiz gibi Kendi başınıza tamir yapmak ve parçaları söküp çıkarmak beyaz eşyanızı daha fazla hasara uğramasına ve parçalarının yıpranmasına hatta kırılmasına yol açar. Bu da size daha fazla maliyeti neden olmaktadır.

o yüzden evde acemi bir şekilde söküp takarak tamir yapmadan ve fazla kurcalamadan teknik servise danışmanınıza hem maliyet hem de rahatlık açısından fayda var size bu konuşmayı az sonra yapacağız ama ondan önce bazı beyaz eşya arsalarında ve beyaz eşyaların bazı özelliklerinden konuşmak istiyoruz. Öncelikle beyaz eşya arızaları neler yüzünden olur buna değinelim sonra da bu arızalardan bazen de nasıl çözüm yolları bulabilirsiniz bunların bahsedeceğiz.


Beyaz eşya arızaları neden oluşur?• Birçok beyaz eşyanın her birinin kendine özel bir kullanım şekli kendine özel özellikleri ve dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. Burada o kadar detaylı anlatmasak da diğer yazarımıza hangi beyaz eşya ile ilgili sorunuz olduğuna bakabilirsiniz ve oradan daha detaylı bilgileri ve çözüm yollarını ulaşabilirsiniz Size aşağıda linkini atacağımız yazılara bakarak kombi ve klima hatta neredeyse bütün beyaz eşyaları hakkında bilgi alabilir servislerimiz hakkında bilgi alabilir ve beyaz eşyalardaki bozulmaların çözüm yollarına bakabilirsiniz.

• Genel olarak bütün beyaz eşyaların bozulmasındaki ortak neden beyaz eşya bakımını düzgün bir şekilde yapmamanız ve aksatmanızdır. Bütün beyaz eşyalarınız düzenli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyar. Bu bakımı yapmamanız beyaz eşyalarınızın bozulmasına yıpranmasına kullanım ömrünün azalmasına ve Eşya değişimi yapmanıza neden olur. Size diğer yazılarımızda hangi beyaz eşyaları nasıl bakıma ihtiyacı olduğunu ve nasıl bakım yapacağınızı bahsettik dilerseniz o yazılarımıza bakabilir ve beyaz eşya bakımını nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

• Beyaz beyaz eşyalarınızın türüne göre yaptığınız kullanım hataları değişmekte olup bunu daha iyi anlamanız için bir örnek vereceğiz. Örneğin bir buzdolabını çok fazla çok tutarsanız veya buzdolabına sıcak ve ağzı kapalı olmayan kaplarda yiyecek koyarsınız buzdolabınızı terlemeye nemlenmeye yol açar. Mesela klimanızı kullanırken fitresini düzgün bir şekilde temizlemezseniz bu hem ortam sağlığını olumsuz etkiler hem de klimanızın daha kısa sürede bozulmasına yol açar bunun gibi püf noktaları az sonra değineceğiz ama yine de siz daha detaylı yazılarımızı okuyarak her ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

• Beyaz eşyalarınızı ilk aldığınızda yaptığınız montaj işlemlerini doğru ve düzgün bir şekilde yapmanız kullanım ömrü üzerinde etkisi olan bir şeydir örneğin Bir buzdolabının montajını yaparken duvardan 10 santim daha ileriye takmanız gerekir bunu yaptığınızda buzdolabı fanınız daha düzgün çalışır ve buzdolabının kullanım ömrünü artırmış olursunuz.


Beyaz eşyaların ömrü ortalama ne kadardır ve bunu arttırmak için neler yapmamız gerekir?
Tabii ki kullandığınız marka ve kalitesine göre bu yıl farklılık gösterecektir biz bu değerleri ortalama değerler kabul ediyoruz ve bu sizin seçimlerinizde ve kullandığınız ürünlerin kalitesi ile artırabileceğini sayılardır ama bunu artırmak için de beyaz eşya seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir ve güzel seçimler yapmanız gerekir.

Çamaşır makinesi kullanım süresi ortalama 8-12 yıl


Çamaşır makineleri genellikle 8 ve 12 yıl arasında kullanım ömrüne sahiptir ama tabii ki dediğimiz gibi düzgün kullanım ve düzenli bakımlarla bu süre artırılabilir ve sorunsuz bir şekilde uzun yıllar kullanabilmenizi sağlar şimdi size bunlardan birkaçı hakkında püf nokta verelim.• Çamaşır makinesinin deterjan gözüne gereğinden fazla deterjan koymayın size belirtilen ölçüyü açmamaya dikkat edin sonuç olarak çok fazla deterjan daha iyi temizleme sağlayacak diye bir olay yoktur ve gerekli deterjanlagerekli temizliği elde edersiniz. zaten gereğinden fazla deterjan kullanmak makinenizi tıkanmalara yol açabilir ve makinenize zarar verir.

• makinenize her yıkamadan sonra içinde tıkanmaya yol açabilecek bir şey kalmış mı diye kontrol edin. Sonuçta tıkanmaya yol açan cisimler makinenizi uzun süre kullanımda kendini yormasına ve daha kısa sürede bozulmasını en iyi ihtimalle parça değişimlerine neden olur.

• Çamaşır makinenizi kurduğunuz zeminin düz olduğuna dikkat ediniz sonuçta eğik bir zemine koyarsanız makineniz çalışırken tıkırdamalar duyarsınız ve makinenizin bozulduğunu düşünebilirsiniz bu tamamen zeminin düzgün olmamasına bağlıdır.

• Her zaman dikkat etmeniz gereken en önemli faktör makinenize kapasitesinden fazla çamaşır koymamanızdır. Çünkü genellikle bozulmaların birçoğu bundan kaynaklı olur çok fazla çamaşır koyduğunuz için makinenizin parçalarında aşırı bir zorlanma ve buna bağlı da bozulma gerçekleşir o yüzden sizde eğer çok fazla çamaşırınızı varsa daha büyük kapasitesi olan ürünler tercih edin ve kendi ürününüzü çok fazla çamaşır koyarak zorlamayın.

• Çamaşır makinesinin filtresini ve diğer parçalarını düzenli bakımını ve temizliğini yapın tıkanmaları gidermeye çalışalım tıkanmalar uzun süre sonra parçaları çok zorlayacak için parçaların hasar görmesine ve yıpranmasına yol açar.

Şimdi ise bir diğer beyaz eşyalarda kurutma makinesi kullanım ömrü bunu artırmak için yapmamız gereken bazı püf noktalar den bahsedelim.

Kurutma makinesi genellikle 10-12 yıl kullanım sağlar şimdi ise size kurutma makinesi kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsedelim.

Kurutma makinesi kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar• Bütün beyaz eşyaların en önemli ve en fazla bakım isteyen parçası fandır. Ve fan düzgün bakım ve temizliği belirli aralıklarla yapılmadığında makinenizi birçok hasara yol açabilmektedir o yüzden bakımını belirli periyotlarla yapmanızda fayda var.

• Kurutma makinesinin ön panel ve iç kısmını yani ulaşabileceğiniz parçalarına dikkat edip bir şey kalmadığını ve tozlu olmadığını kontrol edin eğer çok fazla toz birikmişse bunu temizleyebilirsiniz.


Şimdi ise size diğer konularda bilgi alabileceğiniz birkaç yazımızdan bahsedeceğiz.
kombi bakımı için www.bulservisi.com/kombi-bakimi/kombi-bakiminin-onemi-444-2846-kombi-bakim-randevu.html
klima bakımı için www.bulservisi.com/klima-servisi/klima-bakimi-444-28-46.html
petek fiyatları için www.bulservisi.com/petek-temizleme/petek-secimi-ve-fiyatlari-444-28-46.html

Beyaz eşya servisi Yıldırım Bursa 444 28 46Bu yazımızda çamaşır makinesi ve kurutma makinesinin kullanım suresini uzatmanın püf noktalarından bahsettik ama yine de belli bir noktadan sonra yukarıda da bahsettiğimiz gibi hangi ürünü olursa olsun bozulacaktır ve bazı sıkıntılarla karşılaşmamızda neden olacaktır. Şimdi sizlere bu sıkıntılarla karşılaştığınızda yapmanız gereken şey çok fazla kurcalamadan parçalara zarar vermeden ve kırmadan yetkili servisimize danışarak bizlerden yardım istemenizdir. Çünkü evde yapacağımız acemi bir tamir den dolayı parçaları zarar verirseniz bunu sizlere daha fazla maliyeti ve parça değişimine neden olacağını unutmayın. o yüzden en başından daha fazla zarar vermeden bilen bir yetkili servise danışarak kısa yoldan sorununuzu çözebilirsiniz

Bize ulaşabileceğiniz ve herhangi bir beyaz eşya bakımı tamire hakkında öğrenmek istediğiniz şeyleri sorabileceğiniz ve fiyatları hakkında bilgi alabileceğiniz numaramız aşağıda yazmaktadır.


444 28 46 Zeki teknik servis Bursa Yıldırım

Sadece Bursa'da değil birçok il ve ilçede servis veriyoruz.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış