Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Yalova Grundig Beyaz Eşya Servisi 444 2 846

Yalova Grundig Buzdolabı Servisi


Buzdolabı hayatımızın vageçilmez beyaz eşyalarından biridir. Her evde bulunan buzdolaplarında genelde en çok kullanılan marka olarak bilinen Grundig markası neredeyse bütün evlerde tercih edilir. Yalovada merkez ve bütün merkez ilçelerinde Grundig marka beyaz eşyaların tamir ve bakımını yetkili servis düzeyinde yapmaktayız.

Grundig marka Buzdolaplarınızın garantisi bitti yada kullanıcı hatası ile arızalandıysa biz teknik tamirci olarak bütün bakım ve tamirini yapıyoruz. Yaptığımız tamir işlemlerinde bir yıl garanti vermekteyiz. Buzdolabınızın yedek parça değişimlerinde ise orjinal sıfır parçalar kullanarak onlarada bir yıl garanti vermekteyiz.

Buz dolaplarının çalışma prensibi sanılanın aksine gayet basittir. Kısaca sistemde bulunan gazın sıkıştırılıp genleştirilmesi ile ısı alışverişi sağlanır ve bu da yiyeceklerimizi taze tutar. Aslında bu sadece buzdolaplarının değil, hemen hemen bütün soğutma sistemlerinin çalışma şeklidir.

Buzdolabı motoru olarak bilinen kompresörler soğutma gazını kondanser (yoğuşturucu)'de sıkıştırmak suretiyle dışarıya ısı vermesini sağlarlar. Bu işlem sonunda soğutucu gaz bütün ısısını dış ortama vererek soğumuş olur ve bu aşamada evaporator (buharlaştırıcı)'ın görece daha geniş borularında genleştirilerek ortamdaki ısıyı emmesi sağlanır.

Evap'lar buzdolaplarının buzluk bölümünde bulunan soğutma işlemini yapan ünitelerdir. Kondanser'den gelen soğutulmuş gaz, burada ortamın ısısını alarak buzluğun içinde ısı düşüşünü sağlar. Genelde evapların olduğu bölümde bir fan bulunur ve bu fan soğuk havanın buzluk içerisinde sirkülasyonunu sağlarken aynı zamanda alt soğutucu kısma da belirli bir oranda geçişini temin eder.

Yalova Grundig Çamaşır Makinesi Servisi

Çamaşır makinesi, giysi, havlu ve çarşaf gibi çamaşırları yıkamak için tasarlanıp üretilmiş bir makinedir. Çamaşır makinesi terimi, sadece su ile yıkama yapan makineler için kullanılır.

Bütün çamaşır makineleri mekanik ile termal enerji ve kimyasal hareketlerle çalışır. Üstten kapaklı çamaşır makinesi çalışırken pervane, önden kapaklı çamaşır makinesi çalışırkense tambur şeklindeki hazne dönerken mekanik enerji kullanılır. Yıkama suyunun sıcaklığı ile termal enerji sağlanır. Bu makinelerdeki dönüş hızı, dakikada 500-1600 devir arasındadır.

Çoğu üstten kapaklı çamaşır makinesinde, motor bir yönde dönerken, şanzıman kutusu karıştırıcı pervaneyi çalıştırır. Çamaşır makinesi motoru ters yönde döndüğünde ise, şanzıman kutusu karıştırıcı pervaneyi kilitler, sonra sepet ile pervaneyi beraber döndürmeye başlar.

Aynı şekilde, yıkama devri boyunca pompalama motoru bir yönde dönerken, sabunlu su devir daim yapar. Ters yönde döndüğünde ise motor, suyu makineden dışarı pompalar. Üstten kapaklı makinelerde; şanzıman kutusu, ambreyaj, manivela vs. birleştirildiğinden, bu çamaşır makineleri önden kapaklı çamaşır makinelerinden daha karmaşık bir mekanik yapıya sahiptir. Fakat üstten kapaklı çamaşır makinesi, kapak körüğüne sahip olmadığı için daha az bakım gerektirir.

Her beyaz eşyada olduğu gibi çamaşır makinesi de arızalanma olabilir. Grundig marka çamaşır makinenizin modeli ne olursa olsun eğer garantisi yoksa yada garanti kapsamında değilse arızası biz teknik servis olarak herzaman sizlere yardımcı olmak için hazırız. Bizi arayıp çağrı merkezimize arıza kaydı bırakabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yalova Grundig Bulaşık Makinesi Servisi


Evlerimizde kulandığımız bulaşık makinelerin genel özelliklerini veya nasıl kulladığı hakkında genel bilgi sahibi olan kişiler azdır. Bunlar hakkında bilgiler vereceğim bu yazımda sizlere.Hijyenik bayanların çoğu bulaşık makinelerine güvenmeyebilir.

Aslında güvenmemeleri saçma yani ayakta durup kendiniz bulaşıkları yıkacayınca daha fazla yorgunluk ve ardından gelen su faturasıda işin tuzu biberi oluyor. O yüzden bulaşık makinesini her ev kadınına ve iş yerlerinde bulaşık olan kişilere öneririm. Hem zamandan tasarruf hem de daha hijyen ve temiz sonuçlar elde etmek için.

Bulaşık makinesi her evde bulunan bizim için oldukça önemli beyaz eşyalardan biridir. Bulaşık makineleri annelerimizin ve bütün ev hanımlarının gözde beyaz eşyasıdır gelişen teknoloji ile beraber bulaşık makineliri de oldukça gelişmiştir. Grundig bulaşık makinelerinin birden fazla modeli ile karşılaşabilirsiniz. Fiyatına göre bulaşık makinesi bulabilirsiniz.

Grundig marka bulaşık makineleri modeli ne olursa olsun her türlü arıza bozulma ve parça değişimleri için bizleri arayabilirsiniz. Yetkili servis düzeyindeki profesyönel ustalarımız ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Yalova Grundig Derin Dondurucu Servisi


Derin dondurucu genellikle her evde bulunur. Hanımların en büyük yardımcısıdır. Bu ürün yaz sebze, meyve veya çabuk bozulacak ürünleri buzun içinde uzun zaman saklamaya yarar. Buzdolabının buzluk kısmı yetmediği zamanlarda serin donduruya yiyecekler konulur.

Önceden soğuk hava depoları büyük işletmelerin gıda 0rünleri içi olurdu. Zaman geçtikçe evler için de bu bir ihtiyaç olarak kabul edildi ve buzdolaplarının bir bölümü bu iş için ayrılmaya başlandı ve değişik türevleri üretildi.

Derin dondurucu genellikle normal buzdolaplarının aksine daha fazla soğutan donduruculardır. Genel olarak kurban etlerinin veya sebze meyvelerin saklandığı uzun süre bozulmadan muhafaza edebilecek beyaz eşyadır.

Genelde yatay şekilde veya normal buzdolabı şeklinde olanlar satılır. Yatay şekilde olanların genellikle iç hacmi çok geniş değildir ve daha az saklama alanı sunar. Buzdolabı şeklinde olanlar ise ayrı ayrı çekmecelere sahip olup daha fazla saklama alanı sunar.

Derin dondurucu yiyeceklerimizi daha uzun saklayabilmek amaçlı dondurduğumuz bir tür dolap türüdür bu sayede ürünleri daha uzun süre saklayıp muhafaza edip kullanabiliyoruz.

Grundig Buzdolabı Gaz Dolumu Yalova


Günümüzde buzdolapları 7 gün 24 saat yılın 365 günü kesintisiz olarak kullanılmakta olan teknolojik ürünlerdir. Bu sebeple de günlük yaşamın merkezinde çok önemli bir yeri bulunan buzdolaplarının mekanik sistem yapıları gereğince zaman içerisinde çeşitli problemler yaşaması muhtemel bir durum olarak kullanıcının karşısına çıkmaktadır.

Bu arızalar çevresel koşullar, kullanım hataları gibi pek çok farklı etkenden kaynaklı olarak meydana gelebilirken Yalova Grundig Servisi merkezinde de çok sık şekilde görülebilen buzdolabı arızaları arasında bulunan gaz problemleri en sık görülen arızalanmaların başında gelir.

Üstün teknolojiye sahip olmasına karşın tamamen mekanik temelli sistemde çalışma gerçekleştiren buzdolaplarında kullanılan akıllı teknolojiler, çok daha geniş fonksiyonellikte bir buzdolabı kullanımının gerçekleştirilebilmesi konusunda fazlasıyla yardımcı olarak, kullanım kalitesini arttırmaktadır.
Bölgede bulunan tam teşekkürlü gezici servis araçlarının her zaman hazır durumda bulunuyor olması sayesinde buzdolabı gaz problemi için hızlı çözümlerde sağlanabiliyor.

Buzdolabında yaşanan gaz bitmesi veya gaz seviyesi düşmesi sorunu için soruna yol açan etkenin belirlenmesi sağlanarak, bu arızalı nokta giderilerek buzdolabının gaz seviyesinin ideal seviyeye getirilmesi sağlanır ve buzdolabının yeniden ilk günkü performans ve verimliliğinde soğutma işlemlerini yerine getirebilir duruma gelmesi sağlanır.

Yalova Grundig Servisi uzman ekipleri tüm bu işlemleri hızlı ve kaliteli standartlardaki servis uygulamaları ile gerçekleştirerek, ekonomik şekilde kaliteden ödün vermeden buzdolabı gaz sorunlarının çözümlerinden yararlanılabilmesini sağlıyor.

Grundig Beyaz Eşya ArızalarıBeyaz Eşya Arızaları Nedir?
Çamaşır Makinesi Dönmeme Arızası
Beyaz Eşya Arızaları Nedir? Yıkayıcınız suyla doluysa ancak sallama, döndürme yapmazsa, sorun hatalı bir kapak anahtarı, kırık bir kayış veya motorla ilgili bir sorun olabilir. Sorunu teşhis etmek için aşağıdakileri yapın:

Makinenin sıkma döngüsünü kontrol edin. Eğer sıkma yapıyorsa, motor çalışıyor ve kayış kopmamış. Sıkma işlemi işe yaramazsa, kayış gevşemiş veya kırılmış olabilir. Kayışı sıkın veya değiştirin.
Kapı anahtarını ve kapaktaki tırnağı etkileyen tırnağı kontrol edin. Plastik çıkıntı kırılırsa, çamaşır makinesi belirli döngülerde durdurabilir. Düğmeye basın ve bırakın. Bunu her yaptığınızda tıklamazsa, muhtemelen bozuktur. Anahtarı çıkarın, test edin ve gerekirse değiştirin.
Bunlar işe yaramazsa, kontrollerde bir sorun olabilir veya karıştırıcı solenoidi kırılmış olabilir. Bir
tamirciye danışın.

'Buzdolabı alt kısmı neden soğutmaz?'

veya 'No frost buzdolabı neden soğutmaz?' sorularınız için ilk bakacağınız şey cihazın elektrik alıp almadığını kontrol etmek. Durum fişin iyi takılmamış olması kadar basit de olabilir, kablolar elektriği iletmiyor da olabilir.

Buzdolaplarında soğutma kontrolü soğutmayı talep eder. Birçok buzdolabı modeli için konuşursak dondurucudaki fan çalışıyorsa soğuk kontrolü açıktır. Ama bazı makineler, kapı açıldığında evaporatör (buharlaştırıcı) fanını kapatır. Emin olmak için kapı düğmesini elle açın.

Kompresör çalışmıyordur. Bunu buzdolabını dinleyerek anlamanız mümkün ama emin olmak adına cihazı çekmeniz, arka panelini çıkarmanız ve titreşimi hissetmeniz gerekir. Kompresör siyah bir bovling topuna benzeyen parçadır.

Boru hattında yeterince freon (soğutucu gaz olarak kullanılan klorofluoro-karbon), teknik adıyla R-134a olmalıdır.
Evaporatör fanının çalışmasının yanı sıra evaporatör bobininin ve buzdolabıyla dondurucunun arasındaki hava kanallarının buzsuz olması gerekir.

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış