Bakım Onarım Çağrı Merkezi

BUZDOLABI SERVİSİ FATİH İSTANBUL 444 2 846 BUZDOLABI-KOMBİ TAMİRCİSİ ZEKİ USTA

İstanbul Fatih buzdolabı servisi iletişim numaramız

444 2 846


BUZDOLABI SERVİSİ ARIZALARI VE ÇÖZÜMLERİ


Buzdolabı arızaları, sebepleri ve çözümleri aşağıdaki gibidir.

Soğutucu bölmesinin yan duvarında terleme:
Bu durumun sebepleri :Çok soğuk ortam koşulları.
Kapının çok sık açılıp kapanması.
Çok nemli ortam koşulları.
Sıvı içeren gıdaların açık olarak saklanması.
Termostat konumunun daha soğuk konuma alınması.
Kapı açık kalma süresinin azaltılması ve daha az sıklıkta kullanılması.
Açık kaplarda saklanan gıdaların üzerinin uygun şekilde kapanması.
Oluşan nemi kuru bir bez ile silin ve devam edip etmediğini kontrol ediniz.

Kompresör çalışmıyor: Ani elektrik kesilmesinde veya fişin çıkarılıp takılmasında buzdolabı soğutma sistemindeki gazın basıncı henüz dengelenmemiş olduğu için kompresör koruyucu termiği atar.

Yaklaşık 6 dakika sonra buzdolabınız çalışmaya başlayacaktır. Bu süre sonunda buzdolabınız çalışmaya başlamamış ise servis çağırınız.

Buzdolabı çok sık ya da çok uzun çalışıyor: Yakın zamanda büyük miktarlarda sıcak yemek buzdolabına konmuş olabilir. Güvenli saklama sıcaklığına ulaşana kadar, sıcak yiyecekler buzdolabının uzun süre çalışmasını neden olur.

Buzdolabı çok sık ya da çok uzun çalışıyor: Buzdolabı çok düşük bir sıcaklığa ayarlanmıştır. Buzdolabının sıcaklığını daha sıcak bir dereceye ayarlayın ve bu sıcaklığa ulaşılana kadar bekleyiniz.

Buzdolabı çalışırken çalışma sesi artıyor: Ortam sıcaklığının değişmesine bağlı olarak buzdolabının çalışma performans karakteristikleri değişebilmektedir. Bu normaldir ve bir arıza değildir.

Sarsılma ya da gürültü: Zemin düz değil ya da zayıftır. Buzdolabı yavaşça hareket ettirildiğinde sallanır. Zeminin düz, dayanıklı olduğundan ve buzdolabını taşıyabileceğinden emin olunuz.

Gürültü buzdolabının üzerine konulmuş eşyadan kaynaklanıyor olabilir. Eşyalar dolabın üzerinden kaldırılmalıdır.


buzdolabı kullanımı ve tamiri

Dondurucu sıcaklığı çok düşük ama soğutucu sıcaklığı yeterli: Dondurucu bölme sıcaklığı çok düşük bir sıcaklığa ayarlanmıştır. Dondurucu bölme sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol ediniz.

Soğutucu sıcaklığı çok düşük ama dondurucu sıcaklığı yeterli: Soğutucu bölme sıcaklığı çok düşük bir sıcaklığa ayarlanmıştır. Soğutucu bölme sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol ediniz.

Soğutucu bölme çekmecelerinde saklanan yiyecekler donuyor: Soğutucu bölme sıcaklığı çok düşük bir sıcaklığa ayarlanmıştır. Soğutucu bölme sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol ediniz.

Buzdolabında sıvı dökülmesi veya püskürmesi benzeri sesler geliyor: Buzdolabının çalışma prensipleri gereği sıvı ve gaz akışları gerçekleşmektedir. Bu normaldir ve bir arıza değildir.

Buzdolabının dışında ya da kapıların arasında nem oluşuyor: Hava nemlidir. Nemli havalarda bu gayet normaldir. Nem azaldığında yoğunlaşma kaybolacaktır.

Buzdolabının içi kötü kokuyor: Buzdolabının içi temizlenmelidir. Buzdolabının için sünger, ılık su veya karbonatlı su ile temizleyiniz. Bazı kaplar ya da paketleme malzemeleri koku yapıyordur. Başka kap ya da marka paketleme malzemesi kullanınız.

BUZDOLABI SERVİS HİZMETLERİ


Mega kentte yaşam kalitenizi artırmak için diğer şehirlere oranla daha çok zaman harcanmakta olduğu bir gerçektir. Yoğun trafik şartlarında ve kalabalık bir yaşam alanında hemen her şeyde pratik bir yol bulmak herkesin isteğidir.

İstanbul un en kalabalık semtlerinden birisi olan Fatih de tüm beyaz eşyalarınızın tamir bakım ve onarım işlemleri için adresinize en yakın servis hizmetini almak en doğal hakkınızdır.

Müşteri memnuniyetini düşünmek de bizim görevimizdir. Buzdolapları günlük yaşamımızın vazgeçilmezidir.

Kış aylarına geçmeye hazırlandığımız son günlerde balık sezonunun da açılmasıyla Buzdolapları ve derin dondurucularınızın da aktif olarak çalışmaya devam edeceğinden bakımlarını yaptırarak kışa hazır hale getirmenizde fayda var.

Marketlerin şarküteri, yiyecek ve soğuk içecek dolapları gibi hizmet sektörlerinin de kışa hazır olmaları gerekmektedir. Buzdolaplarınızın arıza göstermeden önce yapmanız gereken ev veya işyerlerinizde temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz.


buzdolabı kullanımı ve tamiri

Bu durumda cihazınızın içini boşaltarak fişi çekili halde en az 4 saat içi tamamen buzlarından arınıncaya kadar bekletmeli ve daha sonra temiz bezler yardımıyla temizliği yapılmalıdır.

Buzdolabınız arıza gösterdiğinde bunu ciddiye almalı ve tekrarlamaması için buzdolabı servis desteği almalısınız.

Buzdolabınızın markası ve modeli ne olursa olsun arıza veya bakım ihtiyacınızı gidermek adına kaliteli ve güvenilir hizmet almak için yapmanız gereken Zeki Usta buzdolabı teknik servis ekibimize www.zservisi.com adresinden veya çağrı merkezi aracılığı ile ulaşmaktır
444 2 846

BUZDOLABI SERVİSİ 2019 SERVİS ÜCRETLERİ NE KADAR?


Servis Merkezi, Fatih ilçesindeki her bir eve en kısa sürede ulaşım sağlıyor. Marka garantili yedek parçalar, hızlı hizmet ve deneyimli kadromuz ile Fatih de Zeki Usta Teknik Servis noktası olarak hizmet veriyoruz.

Servis Merkezi, Fatih ilçesinde beyaz eşya servis merkezleri arasında hızlı, güvenilir ve profesyonel bir biçimde hizmet vermektedir. Tamirat, bakım ve montaj hizmetlerinin tamamı uzman kadromuz ile hızlı ve garantili yedek parçalar kullanılarak yapılmaktadır.

2019 yılı kış sezonu en güncel buzdolabı servis ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Çağrı merkezimiz aradığınızda kaydınızı oluşturuyor ve ustalarımız ile ön görüşme yapmanızı sağlıyoruz. Gerekli görmeniz halinde ustalarımız adresinize yönlendirilmektedir.


buzdolabı kullanımı ve tamiri

Fatih ilçesinde bulunan siz değerli tüketicilerimize yoğun İstanbul trafiğinde en yakın servis hizmet noktası olarak adresinize ulaşım sağlıyor ve gıdaların bozulmaması gereken buzdolaplarınız için en hızlı ve pratik şekilde çözüm odaklı servis hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Yaptığımız her hizmet 1 yıl garantili güvencemiz altındadır. Yeniden bir arıza oluşumu halinde ücretsiz servis ve onarım için yine aynı çağrı merkezi yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Buzdolabı servisimizde ev tipi buzdolabı tamiri ve bakımı en çok tercih edilen hizmetlerimizdendir. Ayrıca sanayi dolapları, soğuk içecek dolabı, reyon dolabı ve sütlük dolapları montajı ve bakımı için de çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış