Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Klima montaj servisi Antalya 444 28 46

Hepinizin özellikle de yaz aylarında ihtiyaç duyduğu klimalar günümüz sıcaklarında çok fazla işimize yarayıp o bunaltıcı sıcak ve nemden uzaklaşmamızı sağlar. Teknolojinin gelişimi ile hayatımıza kolaylık konfor ve rahatlık sağlayan klimalar hem ısıtma ihtiyaçlarımız için hem de kışın soğutma ihtiyacımız için birebirdir size diğer yazılarımızda ihtiyacınıza göre hangi klima tipini seçmeniz gerektiğini bahsetmiştik.


sizde evinize ve ihtiyacınıza göre hangi klima tipini ve özelliklerini seçmeniz gerektiğini diğer yazarlarımızdan okuyabilirsiniz ama klima seçimi yaptıktan sonra 1 tane en önemli faktör de klimanın montajını nasıl yapacağınızdır genellikle aldınız firmalar ilk aldığınızda evinize gelip montaj işlemini ücretsiz yapmakta olup yapmayan firmalar da vardır ve kaldırdığınız klimanızın montajı için klima montaj servisimize başvurabilirsiniz bize ulaşmak için 444 28 46 telefon numarasını arayabilir klima montajı bakımı ve tamiri dışında diğer bütün beyaz eşyalarda bakım ve Tamir konusunda yardım alabilir kafanıza takılan sorular sorabilir bizlere tamir için çağırabilirsiniz ayrıca fiyat konusunda ve diğer konularda sorularınız için bu numarayı arayabilirsiniz.
Klima montaj servisi 444 28 46Evlerimize aldığımız klimanın diğer en önemli husus da bunun montajı ve nasıl yapılması gerektiğidir unutmayın ki doğru montaj hem enerjiden tasarruf hem de klimanızı zarar gelmesini engeller. Size doğru montaj için bizi arayabilirsiniz ve bunun dışında yukarıda da bahsettiğimiz gibi klima bakımı ve tamiri başta olmak üzere birçok beyaz eşyanın bakım ve tamiri için bizleri arayabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.


Klima montaj servisi Antalya ve diğer birçok şehir il ve ilçede servis vermekte olup bize aradığınızda size en yakın servisiniz yönlendireceğiz ve probleminizi en kısa sürede çözmeye çalışacağız ama bunun dışında belirtmemiz gereken en önemli faktör gerek bize gerek de başka firmalarda tamir veya bakım sitemizde çağırdınız da mutlaka fişinizi almayı unutmayın ve elinize tamir yanlış yapıldığına dair kanıt için başvurduğunuzda mağdur durumuna düşmemek için fişinizi göstermeniz gerekir biz firma olarak önem verip fişiniz evinize vereceğiz.

Onun dışında her beyaz eşyanın olduğu gibi klimanın da montajında özel püf noktalar ve gerektirdi bazı aletler mevcuttur şimdi size bir klima montajı yaparken hangi aletlerden yararlanacağınızıKlima montajı için hangi aletler gereklidir?
• Klima montajında kullanacağınız bir alet de bakır borulardır. Bakır borular iç ve dış ünite arasında gerçekleştirilen gaz alışverişinin düzenli bir şekilde ve sızıntı olmadan gerçekleşmesini sağlar ve klima türü ve çeşidine göre bu bakır borunun genişliği çapı kalınlığına göre de rengi değişiklik gösterebilmektedir bu yüzden size en yakın boru boyutunu belirlemeniz gerekir. Bu bakır borular genellikle toplu halde yani 30 santimetrelik veya 50 santimetrelik toplar halinde satılmakta olup dilediğiniz takdirde ihtiyacınıza göre daha küçük parçalar halinde de alabilirsiniz.


• Bir diğer kullanacağız aleti de bakır borular için izolasyon dur. Bakır boruların arıza dış etkenlerden yani herhangi bir sıcaklık nem üstüne basma durumunda ezilme ve parçalanma gibi etkenlerden korur yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu izolasyon da aynı bakır borular gibi toplar halinde satılmakta olup genellikle 30 santimetre veya 50 santimetre satılmaktadır ama yine de size ihtiyacınıza göre temin edebilirsiniz.


• Klima montajında kullanılan bir alet de ara bağlantı kablolarıdır. Klimaların iç bölgesi meclis bölgesi arasındaki elektrik alışverişi ara bağlantı kabloları ile sağlanmakta olup bu kablolar yıpranmamalı herhangi bir tahriş edici madde ile kullanılmamalı ve üzerine basılmalıdır. Genellikle bütün kapılarda olduğu gibi bu kablolarda kolay bükülebilir ve esnektir ayrıca özelliğine göre birçok farklı rengi bulunmakta olup bunlardan bazıları sarı yeşil mavi kahverengi ve siyahtır ama onun dışında birçok farklı rengine piyasadan ulaşabilir estetik zevkinize göre alabilirsiniz.


• Klima montajında kullanılan bir diğer aletler drenaj hortumu dur. Drenaj hortumu klimanın soğutma yaparken klimanızın içinde biriken suyun dışarı atılmasını sağlamak da olup klima montajı vazgeçilmez parçalarındandır. Bu da yukarıdaki kablolar gibi değişik uzunluklarda olabilmektedir.


• Drenaj kullanırken dikkat hortumların açılabilir olmasıdır çünkü hortumlar açılabilir olmadığından daha kolay yıpranır parçalanır ve zedelenir.

• Montajında kullandığımız bir gel alete enerji kablolarıdır ve isminden de anlaşılabileceği gibi klimaya enerjinin gelmesini sağlayan elektriği ileten kablolardır.


• Biz klima montaj yaparken kullandığımız yer alet montaj kitidir bu klima montajı yapmak için ihtiyacımız olan bütün malzemeleri bulunduğu set şeklinde satılan settir. Bu montaj kiti yapılan montajın daha kolay ve daha hızlı olmasını sağlar ve bu yüzden de tercih edilir.


• Klima montajında konsol kullanılır ve konsol klimanızı duvara monte ederken kullandığımız klima ile duvar arasındaki demirdir. Bu klimanızın türüne ve boyutuna göre aynı zamanda takacağınız yere göre değişik şekilde ve boyutlu olabilmektedir. Kullanacağınız konsolun sağlam olmasına dikkat edin sağlam olmayan ve kırılgan konsollar klimanızın yere düşmesine ve bozulmasına yol açabilir.


• Terminal ve makaronlar klima montajında kullanılan bir diğer aletlerden olup klimaya gelen enerjinin bütün klima ya düzgün bir şekilde dağıtımını sağlar ve dediğimiz gibi klima türü ve özelliğine göre bu da değişiklik gösterebilen bir diğer alettir.


Evet şimdi sizleri klima montajı yaparken hangi aletleri kullanırız konusunda bilgi yeniledikten sonra klima montajı nasıl yapılacağı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında da yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Diğer yazılarımızda klima montajı nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz ama şimdi klima sökülmesi ve montajında dikkat etmeniz gereken bazı noktaları ve almanız gereken güvenlik önlemlerinden bahsedeceğiz.Klima montajında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
• Montaj yaparken evinizde elektrik çarpmasını önlemek için öncelikle yapacağınız iş evinizdeki elektrik gücünü kesmektir.

• Klima montajında yapmanız gereken önemli şeyler kendi sağlığınız için gerekli güvenlik önlemlerini almak olup bu konuda dikkat etmenizi öneririz.

• Klima takıp sökerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur parçalarına ve kablolarının zarar vermemeliyiz ve acemi montaj ve tamir işlerinden sakınmalıdır Bu size daha fazla maliyeti neden olur ve parça değişimi gibi maliyeti de işlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

• Klima montajında yapılan genel hatalardan biri de yanlış sigorta kullanımı ve yanlış kablo çapıdır. Size uygun olmayan kablo ve klimanızı uygun olmayan aletlerle iş yaptığımızda bu daha az kalıcı olup bozulmalara ve elektrik kaçağına neden olabilir.

• Klima montajında kullanılan ürünlerin kabloların ve aletleri güvenilir ve sağlam olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

• Montajda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da ortamın verimlilik testidir eğer düzgün bir ortama klima nasıl takarsanız daha fazla verim elde etme şansına yakalarsınız.

• Klima montajından sonra çalıştırıp test etmeyi unutmayınız doğru yani seçimini montajdan önce belirlemenize fayda var.

• Klimada montajında dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler montaj yerinin doğru belirlenmesi ve doğru arındırma ve vakumlama yapılabilmesidir.


Şimdi sizlere klima montajında dikkat etmeniz gereken hususları ve klima montajında neler yapmanız gerektiğini bahsettik diğer yazılarımızda diğer beyaz eşyaları montaj bakım ve tamiri hakkında bilgiler edinebilirsiniz örneğin buzdolabı bakımı klima arızaları kombi arızaları çamaşır makinesi arızaları ve buzdolabı servisi hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz.
Üstteki yazarımız da belirttiğimiz gibi Zeki teknik servis olarak birçok beyaz eşya bakımı ve tamiri yapmakta olup bize sadece Antalya değil birçok ilde ve ilçede ulaşabilirsiniz ve bizi arayarak klima montaj fiyatları ve birçok aklınızda kalan soruları sorabilir bizlerden yardım alabilirsiniz gönül rahatlığıyla bize çağırabilir ve şikayetinizi kısa sürede gideceğimiz den emin olabilirsiniz.


Son olarak Zeki teknik servisi olarak sizlere birkaç öneride bulunmak istiyoruz bunlardan birincisi bütün beyaz eşya bakımını aksatmamanız ve beyaz eşyanızın kullanım ömrünü artırmanızdır. Sonuç olarak bütün beyaz eşyaların bakıma ihtiyaç duyduğunu ve bakım yaptığımız onları daha uzun süre şikayetsiz bir şekilde kullanabileceğiniz unutmayın.


Bakımı yapılan beyaz eşyalar size daha uzun süre enerji verimi ve daha sıkıntı çıkararak kullanım ömrünü arttırarak daha konforlu bir şekilde kullanabilir ve üst düzey enerji verimi sağlayabilirsiniz ki bu uzun vadede faturalarınızı yansıyarak Size daha az maliyeti neden olur.

Zeki teknik olarak size vereceğimiz 2. Öneri de ister biz ister diğer servisler olsun tamir ve bakım için evinize çağırdığınız servislerden fiş almayı unutmamanızdır.

Tekrar hatırlatmak gerekirse Zeki teknik olarak bize herhangi bir konuda danışmak için ulaşacağınız telefon numarası 444 28 46 olmakta olup şirketinizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış