Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Bosch kombi error veriyor 444 2846 Zeki Teknik

Servis Kaydı İçin;
444 28 46Evlerde veya iş yerlerinde kullandığınız Bosch kombi cihazları zaman zaman eror verme bu durumunda ise müşteriler endişelenebilirler. Bu durumda sizlere eror konusun da yardımcı olmaya çalışalım. Bosch Kombi E9 Hatası / Eşanjör Arızası makalemizden teknik konuda bilgi almak için hemen sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Değerli kullanıcılar sizler kullandığınız kombi cihazlarının kullanma kılavuzunu teknik konu hakkında bilgi almak için okuyabilirsiniz. Çünkü kullandığınız kombi cihazının her türlü işleminde sizlere yardımcı olacaktır. Eğer kullanma kılavuzu elinizde yok ise sizlere biz yardımcı olalım.

Bosch ER Hatası

Bosch kombi error veriyor 444 2846 Zeki Teknik

Bosch kombi cichazının er hatası yani error vermektedir. Bunun sorunu 6 sebepten olabilir.
a) Gaz giriş vanası açık kalmış olabilir
b) Şebeke bağlantısında sorun olabilir
c) Kombi su basıncında sıkıntı olabilir
d) Ateşleme elektrodu ve kablosunda arıza olabilir.
e) İyonizasyon Elektrodu ve koblosu sorunu olabilir
f) Atıkgaz borusunun ve C02 sorun olabilir.
Bu sorunlardan hangisi olduğunu anlamak için sizlere yardımcı olalım.

Bosch kombi cihazının iki vana girişi bulunmaktadır. Vana boruya yatay pozisyonda olması gerekmektedir. Gaz saati üzerindeki siyah gaz kesicinin üzerinde ki pim değerli kullanıcılarımızın kendi üzerine doğru çekmesi gerekmektedir.

Değerli Bosch kombi kullanıcılarımız ikinci yapmanız gereken işlem ise şebeke bağlantılarının kontrolünü yapmanız ve vanaların hepsinin açık olduğundan aynı zamanda sigortanın açık olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bosch Er Arızası Ve Çözümleri

Bosch Kombi cihazının suyu az ise suyunu yükseltmek için alt kısımdaki musluğundan su barını 1.5 seviyesine getirene kadar bekleyiniz. Bosch kombi cihazı çalıştırıldığında alevin oluşturulmassı için çakmak trafosunun çalışması gerekmektedir. Yani soketlerin gevşek olması gerekmektedir. Bosch Kombi H06 Arızası Nedir makalemizi merak ediyorsanız hemen linke tıklayabilirsiniz.


Bosch kombi error veriyor 444 2846 Zeki Teknik
Bosch kombi cihazının iyonizasyon elektrodun da sorun olduğunda genellikle ateşleme algılayıcı kurumlaşma ve paslanma durumların da çakmak yanmaz yada cihaz ateşi algılayamaz. Bunun içinde teknik servise ihtiyaç duyulmaktadır.

Bosch kombi cihazının error vermesinde yer alan atıkgaz borusunu kontrol etmeliyiz. Bosch kombi borusundan çıkma gibi bir durum kaldığında sizlerin yapması gereken kombi cihazının uç kısmındaki kuşluk genellikle kırıklar varsa Bosch kombi cihaz Er hatası verebilir bu durumda sizler bizlerle iletişime geçerek teknik konuda destek alabilirsiniz.Yorum Yazın

  • 8.08.2019 11:13:11 Serpil

    İşinde başarılı bir firma

1 Kişi Yorum Yazdı.