Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Haznedar Kombi Bakımı Kampanyası Ücreti/ Fiyatı 90 Lira Telefon 444 2 846


Haznedar Kombi Bakımı Kampanyası Ücreti 90 TL Telefon 444 2 846


Haznedar Kombi Bakımı

Güngören Haznedar mahallesinde bulunan Teknik Bakım Servisimizde kombi bakımı kampayası başlatmış bulunmaktayız. Kombinizin markası ne olursa olsun model ve marka farketmeksizin kampayamızdan yararlanabilirsiniz. Sizde kombimin kullanım ömrü daha uzun olsun diyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.
Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.
Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor.Haznedar Yoğuşmalı Kombi Bakımı

Yoğuşmalı Kombiler, yanma sonucu oluşan yüksek sıcaklıktaki atık gaz içerisinde bulunan su buharının, yoğuşturulma teknolojisi ile ortaya çıkan enerjinin sistemde tekrar kullanılmasıdır.
Isınma ve sıcak su için kombi kullanıyoruz. Elbette kullandığımız kombinin verimli çalışmasını istiyoruz. Böylece giderlerimizin azalacağını ve faydanın da bu oranda yükseleceğini biliyoruz. Özellikle yoğuşmalı kombi kullananlar için bu durum daha iyi bilinmektedir. Çünkü bu kombi diğer kombi çeşitlerine göre en yüksek verimi sağlar ve aynı zamanda tasarrufu da %30 kadar ciddi bir oranda arttırır.
Durum böyle iken, yoğuşmalı kombinin teknik bir arıza yaşaması veya bir parçanın arızalanması durumunda maliyeti sıradan kombilere göre daha yüksek olur. Çünkü bu kombinin teknik parçaları daha pahalıdır. Görüldüğü gibi yoğuşmalı kombi bakımı tüm bu nedenlerle daha da önem kazanır.
Yoğuşmalı kombilerde mevcut bulunan parçalar diğer kombi türlerine oranla daha pahalı olmaktadır. Yoğuşmalı kombilerde suyun sıcaklığı 30 ya da 50 C yani düşük ısıda olmalıdır. Bu nedenle daha fazla radyatör kullanımı olmaktadır. Bu durum ise sistemin daha pahalıya çalışmasına neden olmaktadır.
Yoğuşmalı Kombiler, yerden ısıtma sistemleri için kullanılabilmektedir. Sıcak su tesisatının, demir, bakır ya da alüminyum folyolu borular ile yapılması gerekmektedir. Yoğuşmalı Kombiler en fazla verim sağlayan kombilerdir.

Yoğuşmalı Kombi Tasarrufu

Yoğuşmalı kombi tasarrufu şu şekilde sağlar, normal hermetik kombiden çıkan baca atık gazı belli bir sıcaklıkta çıkar yoğuşmalı kombiler de ise farklı bir teknoloji ile baca atık gazının ısısı alınarak sizin tesisatınızda kullanır. Bu şekilde yoğuşmalı kombilerde, kombi bacasından gaz sıcak olarak çıkmaz yoğuşarak sıvı halde çıkar. Yani yoğuşmalı kombi gazın suyunu çıkartır nerdeyse bütün enerjisini tesisatınızda kullanır.
Böylece tasarruf edilmiş olunur. Tabi bu tasarrufun sağlanması içinde tesisatın yoğuşmalı kombiye göre yapılması önemlidir. Yoğuşmalı kombilerden maksimum tasarruf sağlamak için kombi kalorifer su sıcaklığı 50 dereceyi geçmemelidir. Yoğuşmalı kombilerde atık gaz, sıvı olarak çıkar yani kombinin altından klimalardaki gibi sıvı çıkışı olur bu sebepten mutlaka bu suyun kapalı bir gidere bağlanması gerekir. Yoğuşmalı kombilerde kombinin bulunduğu yerde mutlaka böyle bir gider bulunmalı ve bu gidere tesisat yapılabilir olmalıdır. Aksi takdirde yoğuşmalı kombi kullanılamaz.


Servise Kombi Bakımını Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Evinize gelen servis ekiplerinin yetki belgesi olup olmadığını kontrol edin, yetki belgesi olmayan servis ekiplerinin cihazınıza müdahale etmesine izin vermeyin. Aksi taktirde yanlış işlem uygulanabilir ve daha büyük arızalar ile karşılaşabilirsiniz. Bakım konusunda neler yapacağını nasıl bir yol izleyeceğini sorun ve bakım konusunda bilgi isteyin.
Bakım yada tamirat öncesinde kombi kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı ısıtma testi ile kombinin çalışma verimliliğini kontrol ettiğinden emin olun. Yapmadığı takdirde uyarmanızda fayda vardır. Kombinizin kritik güvenlik aksamlarının bacalı kombilerde limit sensörü ve çekiş durumunun, yoğuşmalı kombilerde ise su haznesi temizliğinin ve kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtrelerin kontrolden geçirildiğinden ve sorunların giderildiğinden emin olun. Baca ve baca grubu bağlantılarının kontrol edildiğinden ve kombi temizliğinin ypıldığından emin olun . Kombilerin Yılda en az bir kere bakımın yapılamsı gerekmektedir. Daha verimli kullanış açısından bakım ve temizliğine dikkat edilmeli ve düzenli olarak bakımını yaptırmanız gerekmektedir.Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış