Bakım Onarım Çağrı Merkezi

PETEK TEMİZLEME NASIL YAPILIR FAYDALARI VE FİYATI 444 2 846

Petek Temizleme Gerekli mi? / Faydaları ve Yapılmalı mı?


İnsanların en temel ihtiyaçlarından biri olan 'ısınmak' çok büyük bir önem arz etmektedir. Günümüz toplumlarında soba , elektrikli ısınma araçları vb. gibi ilkel ısınma yöntemleri oldukça azalmıştır. Artık hemen hemen her evde , işyerinde bir kombiye bağlı , her odada en az bir tane bulunan petekler , insanların ısınmaları için ilk başvurduğu cihazlardır.

Petekler; kombiye bağlı şekilde , kombinin çalıştırılmasıyla çıkan doğalgazı borular yardımıyla peteklere dağıtmasıyla olur.
Petekler kış mevsimlerinde hemen hemen her gün çalıştırıldıkları için yorgun düşebilirler. Ve bu onların özelliklerini kaybetmelerine ve hatta çalışmamalarına sebep olabilir. Bu da demek oluyor ki evinizde ısınacak bir peteğiniz kalmıyor. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için petek temizliğine gereken önemi vermeniz gerekir. Petek temizliği her zaman gerekli olan bir temizliktir.
Petek temizliğinin faydalarına gelecek olur isek ; çoğu kişinin aynı sorunu vardır. 'Peteklerim yeteri kadar ısıtmıyor' işte bu sorununuzun yanıtı peteklerinizi temizletmediğinizden kaynaklıdır. Eğer sizde belirli aralıklarla peteklerinizi temizletmezseniz sizde aynı sorunla karşı karşıya kalırsınız.

Kombiden istediğiniz ayarı verdiniz ve peteklerinizin bu ayara göre çalışmasını beklediniz. Ama baktınız ki peteklerinizde ayarladığınız ısıya göre bir verimlilik göremiyorsunuz. İşte peteklerinizi temizletmek onları yeniden kullanıma hazır hale getirmek demektir.

Akıllarınıza şu soru da gelebilir : 'Petek temizleme yapılmalı mı?' elbette ki yapılmalı. Zaten siz uzunca bir süre bu temizlemeyi yapmadığınız taktirde peteğinizden yeterli bir verim alamayacak ve onun bozulduğunu sanacaksınız. Bunu düzeltmesi için işi bilen birini çağırdığınızda o da size peteklerinizin temizlenmesi gerektiğini söyleyecektir.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Buderus Kombi Arıza Kodları 4C Arızası tıklayarak kombi arızalarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır? / Temizlenir?


Petek temizliği için bizlere 444 2 846 nolu telefonlarımızdan ulaşarak yaptırabilirsiniz. Petek temizleme bilgili ustalarımız tarafından büyük bir dikkatle yapılmaktadır. Ustalarımız ilk olarak kombinizi kapatarak gaz akışını önlerler. Ardından kalorifer peteklerindeki sular teker teker boşaltılır. Daha sonra petekler işi bilen kişiler tarafından yerinden ayrılır ve temizleme işlemine başlanır. Bu şekilde bu aşamalar tüm peteklerde tek tek uygulanır.

Petek temizleme işlemi makinalı veya makinasız şekilde de olabilmektedir. Bu tamamen sizin insiyatifinize bağlıdır.
Petek temizleme işlemini evde kendinizde yapmak isteyebilirsiniz. Bu , petek temizleme ilacı ve Calpol gibi ürünlerle petek temizleme şeklinde de olabilir. Ama unutulmamalıdır ki bu oldukça meşakatli bir iştir. Kendi başınıza halletmeye çalışırken peteklerinizi kullanılmaz bir hale getirebilirsiniz.Böyle bir riski göze alabiliyorsanız petek temizleme işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Ama bizim tavsiyemiz , uzmanların da tavsiyesi olan bilen kişiler tarafından yapılan bir petek temizlemedir.
Peteklerinizi temizlettikten sonra , peteğinizin ısınmayan bölgesi temizlenerek su akışı sağlanır ve peteğinizin her tarafı eşit miktarda ısınmış olur. Bu da tüm evinizin eşit derecede ısınması demektir. Petek temizliğinin asıl amacı evinizi ısıtmaktır. Bizler de bu doğrultuda yani bu amaç ile sizlere hizmet sunmaktayız. Çünkü biliyoruz ki kışın eğer ısınma problemi yaşarsanız o ev yaşanmayacak hale gelir.

Ayrıca bir diğer yazımız olan Bosch Kombi Teknik Servis Gebze tıklayarak kombi arızalarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Petekleriniz arıza verdiğinde ilk başvuracağınız şey elektrikli ısıtıcılar olacaktır. Ama bu ısıtıcılar hem sadece o ısıtıcıyı koyduğunuz odayı kapsayacak hem de elektrik faturanızı oldukça kabarık getirecektir. Böyle bir şeyle karşılaşmak istemiyorsanız petek temizleme işlemini yaptırmalısınız.


Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır?


Petek temizleme işlemi eğer doğru zamanlarda , doğru aralıklarda yapılırsa en verimli sonuca ulaşılır. Böylelikle peteğiniz hiç bir sorun yaşamadan ısıtma işlemini gerçekleştirmiş olur. Doğru zamanlar derken bahsettiğimiz şey , yılda en az bir kez bu işlemin yapılması demektir. Dikkatinizi çekmek isteriz ; en az diyoruz. Yani bunun sayısını çoğaltabilirsiniz. Bu da sizin ve peteğinizin yararına olacaktır.Peteğinizin her zaman temizlemeye ihtiyacı olacaktır. Petek temizleme işleminden en verimli sonucu almak için bir diğer faktör ise doğru aralıklarla yapılan petek temizlemedir demiştik. Bunu temizleme işlemini yaptıracağınız kişiyle görüşerek en doğru aralıklarla bu işlemi yapmakla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde de en doğru zamanı belirlemiş olursunuz.

Ayrıca bir diğer yazımız olan BORNOVA İZMİR BEKO KOMBİ SERVİSİ tıklayarak kombi arızalarıyla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?


Petek temizleme işlemi , sizin evinizdeki veya iş yerinizdeki petek sayısıyla değişkenlik gösterebilmektedir. Ne kadar çok peteğiniz olursa bu işlemin süresi de o kadar çoğalabilir. Ama yine de işi bilen kişiler tarafından yapıldığından en kısa sürede bitirilmesi sağlanır.Bir evde ortalama 7-8 petek bulunur. Bu evin büyüklüğüne göre artadabilir , azaladabilir. Buna göre bir süre belirlenir. Tam bir süre belirtilebilmesi için bizlere ulaşarak bilgi almalısınız. Petek temizleme işleminin süresini belirleyen bir diğer faktör ise peteklerinizin temizlenme sürecidir. Yani peteklerinizin temizlenme sürecinden kasıt ; içinden aktarılması gereken suyun azlığı veya çokluğu , ne derecede temizlenip temizlenmeyeceğidir. Bu hususlar göz önüne alınarak bir süre belirlenir.

Petek Temizleme Ne İşe Yarar?


Şimdiye kadar sizlere petek temizlemenin gereklerinden , faydalarından , nasıl yapıldığından ve temizlendiğinden , ne zaman yapılacağından ve ne kadar sürede yapılacağından bahsettik. Bunları anlatırken her zaman sizlerin menfaatinize yönelik bilgilendirmelerde bulunduk. Şimdide petek temizlemenin ne işe yaradığına değinelim.Şu ana kadar anlattıklarımızdan bir sonuç elde etmek istersek ; anlaşılacaktır ki belirli zamanlarda yapılması zorunlu bir temizliktir petek temizleme. Peteklerinizde bu temizleme işlemi yapıldığı taktirde petekleriniz her zaman ilk günkü gibi olacaktır. Hiçbir sıkıntısı olmayan bir cihaz haline gelecektir. Petek temizlemede ; peteklerinizdeki pis su boşaltılarak iç temizliği yapılır. Bu da peteklerinizin ısınma ve bu ısıyı eşit şekilde yaymada işe yaramış olacaktır.

Petek Temizleme Neden Yapılır?


Petek temizleme ; peteklerde çıkan olumsuzluklardan , peteklerin yeteri kadar ısıtmamasından , peteklerin içinde biriken pislikten ve bundan dolayı oluşan tıkanıklardan dolayı yapılır.

Petek temizleme işlemi sayesinde yukarıda bahsettiğimiz tüm olumsuzluklar sona erer ve peteğiniz hiç bir sorun çıkarmadan çalışır.Her yıl sonbahar ve kış aylarına girdiğimizde kullandığımız bu cihazların çalışma temposu oldukça yüksektir. Böyle bir tempoda çalışan peteklerinizin olumsuz etkilenmesi gayet doğal bir durumdur. Peteğiniz her ne kadar kaliteli olursa olsun sonuçta bir cihaz , bir makinedir. Belirli zamanlarda bakıma ihtiyaç duyması normaldir.

Petek temizleme işleminin neden yapıldığını kendi kendinize soruyorsanız eğer şimdiye kadar bahsettiklerim sorularınızın yanıtı olacaktır. Kısacası petek temizleme işlemi peteğe sahip olan herkesin yapması gereken bir temizliktir.

Petek Temizleme Ücreti Kaç Para ?


Petek temizleme işlemi ile ilgili detaylıca bilgi aldıktan sonra bu temizleme işleminin ücretinin ne kadar olduğunu da merak edebilirsiniz. Petek temizleme işleminin kaç para olduğunu öğrenebilmek için bizlere ulaşarak detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. En doğru net fiyata bu şekilde ulaşmış olursunuz. Çünkü petek temizleme işlemi ücreti ; petek sayınıza ve peteklerinizin içindeki kirliliğinin ne kadar olduğuna göre farklılık göstermektedir. Buna göre bir fiyat biçilmektedir. Bu yüzden bizlere danışarak kaç peteği temizleteceğinizi vs. söyleyerek bir fiyat öğrenebilirsiniz.Size bu petek temizleme işleminin fiyatını sunarken her zaman en uygun fiyatlarla bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çünkü müşterilemizin memnuniyeti her zaman ön plandadır. Cebinizi yakmayacak şekilde fiyatlar biçiyoruz.


Profesyonel Petek Temizleme


Petek temizleme işlemi sanıldığından daha da özen gösterilmesi gereken ciddi bir iştir. Bu iş uzman kişiler ve uzman servisler tarafından yapılmaz ise geri dönüşü olmayan yollara sokabilir sizi.

Bizde en az sizin kadar peteklerinize gerekli değeri gösteriyoruz. Bu yüzden profesyonel çalışıyoruz. İşinin uzmanı kişilerce bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Profesyonel petek temizleme işlemi için her türlü araç ve gereç kullanıyoruz. Size kaliteli bir hizmet sunabilmek için her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Daha detaylı bilgiler için bizlere 444 2 846 nolu telefonlarımızdan ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.Eğer bizlerle ilk defa petek temizleme işlemi yaptıracaksanız ; size diyebiliriz ki bu son olmayacaktır. Çünkü sunduğumuz hizmetten oldukça memnun kalacağınızı temenni edebiliriz.

Petek Temizleme Tavsiye


Petek temizleme işlemini yaptırırken bir yol gösterene ihtiyaç duyacaksınız. Bizlerden en doğru ve güvenilir bilgilere ulaşabilirsiniz. Vermiş olacağımız gerekli uyarılarla ve tavsiyelerle doğru yolu size göstermek ilk hedefimizdir.

Petek temizleme işleminde size verebileceğimiz ilk tavsiye şu şekildedir ; öncelikle bu işlemi yaptıracak en doğru servisi bulmaktır. Çünkü en doğru servisi bulmak demek , aynı zamanda en doğru bilgilere ulaşmak da demektir. Aynı şeklide en doğru servisi bulmak , peteklerinizin ömrü için de oldukça önemlidir.Size vereceğimiz 2. tavsiye ise bu temizleme işlemini belirli periyotlarda gerçekleştirmeniz olacaktır. Çünkü bu temizleme tek seferde olacak bir iş değildir. Bu cihazlar her zaman kirlenmeye , ısınmamaya meyilli cihazlardır. O yüzden bunu aralıklarla yapmak gerekir.

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı


Petek temizleme işlemini yalnız başına yaptırabileceğiniz gibi , petek temizleme ile beraber kombi bakımını da yaptırabilirsiniz. Hatta böylesi sizin için daha yararlı olacaktır. Çünkü kombi ile petek birbiriyle bağlantılı cihazlardır. O yüzden birbirinden ayrı düşünülemez.Petek temizleme işlemi ile kombi bakımını birlikte yapmak demek ; hem toplu şekilde olacağı için indirim fırsatı demek hem de çeşitli olumsuzluklarla karşılaşmamak demektir. Çeşitli olumsuzluklardan kasıt ; siz sadece peteklerinizi temizleterek bu işi hallederseniz ileriki zamanda bu seferde kombiniz arıza verirse size ek bir masraf çıkacaktır. Bu da sırf daha iyi ısıtması için temizlettiğiniz peteklerinizin yine aynı şekilde ısıtmaması demektir. Bu da sizi daha büyük borçların altına sokabilir.

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış