Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Yakuplu Petek Temizleme Kombi Servisi 444 28 46

Petek Tesisatlarınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Modern çağın bir gereği olarak soba ve şofbenlerin yavaş yavaş tarihten kalkmasına binaen kombi ve petekler, günümüzde evlerimizin demirbaşları olarak yerlerini almıştır. Her daim sıcak su sağlamak ve kış aylarında da ısınmak için kullandığımız, hayatımızın her anında bizlerin konforunu ve sağlığını korumak için çalışan bu cihazlarda meydana gelebilecek herhangi bir arızanın, yaşantımızı oldukça zora sokacağı kesindir. Bu nedenle kombi ve peteklerimizin bakımını ihmal etmemeli, yılda en az 1 defa temizliğini gerçekleştirmek için uzman ekiplerden yardım almalıyız.Uzun süre boyunca bakım ve temizlik yapılmadan kullanılan petekler, zaman içinde düzgün çalışmasını engelleyecek kirlenmelere ve neticesinde arızalanmalara maruz kalmaktadır. Petek temizliği uygulamanın esas amacı, kirlenmiş kalorifer tesisatının temizlenerek sıcak suyun borularda özgürce dolaşmasını ve bu işlem sırasında minimum düzeyde yakıt harcamasını sağlamaktır. Periyodik olarak petek temizliği ve kombi bakımınızı yaptırdığınız takdirde kombinizden yüzde yüz verim elde edecek ve peteklerinizin sizlere kaliteli bir ısınma sistemi sunmasına izin vermiş olacaksınız.


Peteklerinizin Altının Isınırken Üstünün Soğuk Kalmasının Nedeni Nedir

Uzun süre temizliği yapılmamış petek tesisatlarında sıcak sudan kaynaklı kireç ve tesisat yapısındaki çözünmeler sebebiyle de çamur, taş ve tortular birikir. Bu birikintiler ağırlaştığı vakit tesisatın alt kısmında birikerek, peteklerinizin içinde devir daim yapmak isteyen sıcak suyun önünde engel oluşturacaktır. Peteklerinizin üstü ısınırken alt kısmının ısınmamasının nedeni de tam olarak bu problemden kaynaklıdır. Eğer siz de bu sorundan muzdaripseniz, bizleri arayarak arıza kaydı bırakabilir ve işinin ehli ustalarımızdan destek talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için, Petek Tesisat Temizleme, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği, işi bilmeyen birinin ellerinde petek ve kombiniz için tehlike yaratacak bir silah olduğu gibi, işinin ehli ustalar tarafından gerçekleştirildiği zaman sizleri pek çok zahmetten kurtaracak bir işlemdir. Bizler bu işlemi profesyonel ekibimizin elinden, kaliteli makineler ve kimyasallar kullanarak gerçekleştiriyoruz. Öncelikle zarar görmemesi için kombinizi ve sıcak su vanasını kapatıyor ve daha sonra işlemi gerçekleştirmek için banyonuza ekipmanımızı kuruyoruz. Banyoda varsa havlupan radyatörünü, yoksa banyo peteğini kullanarak evdeki diğer peteklerle bağlantı kuruyoruz.
Peteklerinizin içindeki kaba pisliği almak için ilk olarak tesisata su gönderiyor ve havlupana bağladığımız borunun ucunu, tahliye için klozetin içine koyuyoruz. İşlem sırasında peteklerinizden dehşet verici fazlalıkta çamurlu suyun aktığına gözlerinizle şahit olacaksınız.
Peteklerdeki çamuru temizlesek de tesisat dibindeki kireç ve tortular hala durduğu için, makine yoluyla kimyasal ilaç sirkülasyonunu başlatıyoruz. İlk olarak döktüğümüz kimyasalın peteklerin içinde kalmaması için nötrleme işlemi olarak ikinci kez makine yoluyla kimyasal yolluyoruz. Bu işlem de bittiğinde peteklerinizi durulamak için tekrar su gönderiyor ve tesisatınızda hiçbir kimyasalın barınmamasını sağlıyoruz. İşlem sonunda kombinizi çalıştırarak peteklerinizin aynı ısıda olup olmadığını kontrol ediyor ve siz değerli kullanıcılarımıza peteklerinizi en sağlıklı haliyle teslim ediyoruz. Dilerseniz, Beşiktaş Petek Temizleme ve Kombi Bakımı, hakkındaki yazımıza da göz atabilirsiniz.

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür
Peteklerin temizlenmemesi durumunda karşılaşabileceğiniz tek sorun ne yazık ki bununla sınırlı değildir. Kirli bir petek tesisatına sahipseniz, verimsiz ve gereksiz masraflı bir ısınma sistemine de sahipsiniz demektir. Zira tesisatınız çamur ve kireçle dolu olduğu vakit, kombiniz için suyu ısıtmak oldukça güç bir hale gelecektir. Bu nedenle kombiyi 50 derecede yakıyor olmanıza rağmen petekleriniz 30 derece ısıda olabilir ve ateş pahası gelen doğalgaz faturalarınıza rağmen yeterli ısınmayı sağlayamıyor olabilirsiniz. Kendinizi, ailenizi ve cebinizi korumak için kış dönemi gelmeden önce 1 defa petek temizliği yaptırmanızı ekseriyetle önermekteyiz.

Yakuplu Petek Temizleme Servisi Fiyatları

Yakuplu'da petek temizleme işlemini gerçekleştiren pek çok firma vardır ancak hepsi, peteklerinizi emanet edebileceğiniz kadar güvenilir değildir. Petek temizleme makinesi veya kimyasal kullanmayan, kullandığı kimyasal TSE onaylı olmayan, vergi kaydı bulunmayan firmalara lütfen itibar etmeyiniz. Bu gibi firmalardan alacağınız hizmet sonucunda cihazlarınız çok daha büyük hasara uğrayabilir ve sizler de bunun sonucunda çok daha yüksek meblağlar saçmak zorunda kalabilirsiniz.Bizler Zeki Teknik olarak peteklerinizi yıkarken en kaliteli petek temizleme makinesi ve kimyasalları kullanmaktayız. Kullandığımız kimyasallar TSE onaylıdır. Sizler de güvenilir ve garantili bir hizmetten yararlanmak istiyorsanız, 444 28 46 nolu telefon numarasını arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Petek Temizleme Tuzla Servisi, adlı makalemizi de okuyarak daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Beylikdüzü'nde hizmet verdiğimiz diğer semtler: Adnan Kahveci, Beylikdüzü OSB, Büyükşehir, Cumhuriyet, Dereağzı, Gürpınar, Kavaklı, Marmara, Sahil.

İstanbul'da hizmet verdiğimiz ilçeler: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.


Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış