Bakım Onarım Çağrı Merkezi

İlkadım Samsun Buzdolabı Tamircisi Arıza Servisi 444 28 46

Kadifekale Buzdolabı Arıza Tamir ve Bakım Servisi


Beyaz eşyalar, fabrikalarda üretilen evlerimizde sıklıkla kullandığımız makinelerdir. Bilimsel araştırmalara göre beyaz eşyalar toplumun gelişmiş olup olmadığı hakkında bilgi verir. Gelişmemiş toplumlar az sayıda beyaz eşya kullanırken gelişmiş toplumlar da beyaz eşya kullanımı oldukça yaygındır. Beyaz eşyalar ne kadar az kullanıyor ne kadar çok kullanılıyor olursa olsun insanlara önemli hizmetler sunmaktadır. Birçok beyaz eşya çeşidi vardır. Beyaz eşyalara örnek vermek gerekirse buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlar ilk aklımıza gelenlerdir. Beyaz eşyalardan buzdolabı hayatımızın olmazsa olmazı makinelerdendir. Sürekli yeni özellikler eklenerek geliştirilen ve seri üretimlerine devam edilen buzdolapları, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan aletlerden birisidir. Bu ihtiyaç doğrultusunda sürekli gelişmekte ve yeni özelliklerle alıcılarının karşısına çıkmaktadır. Müşterilerine çok sayıda renk, özellik, model de çeşitler sunulmaktadır.Geçmişten günümüze sürekli olarak geliştirilen ve her yıl yeni özelliklerle birlikte satışa sunulan buzdolabı modellerine son eklenen özellik ise karbon fiber buzdolabı modelidir. Bu buzdolabı Arçelik tarafından dünyada ilk Türkiye'de üretilmiştir. Ahşap detayları ile dayanıklı bir tasarıma sahip Arçelik karbon fiber buzdolabı dayanıklı dış tasarımıyla 25 yıl tam garantiye sahiptir. Çelikten 4,5 kat daha hafif olmasına rağmen 3 kat daha sağlam olan Arçelik diamond buzdolabı, karbon fiber malzeme kullanılarak üretilen hafif ve dayanıklı yapısı ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Sürekli gelişen ve her gün başka özelliklerle karşımıza çıkan buzdolapları bu modernlikle birlikte bazı problemleri de beraberinde getirmekte. Buzdolabına eklenen özelliklerin gün geçtikçe artıyor olmasıyla yeni özellikler yeni problemler de doğurmakta. Bu problemlerle cihazın kullanımı sırasında karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu tarz durumlarda hemen bizlere ulaşabilir ve teknik yardım talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Samsun En Yakın Beyaz Eşya Servisi başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.


Derebahçe Buzdolabı Arıza Giderme Servisi Nerede


Buzdolaplarınızda değişik arızalar meydana gelebilir. Bu arızalar bazen normal ve ayarlanabilir durumları arıza olarak nitelendirebiliriz. Teknik ekibe başvurmadan önce buzdolabını incelemeli ve ayarlarını kullanılabilir hale getirmelisiniz. Buzdolabı tamiri nasıl yapılır başlıklı makalemize tıklayarak detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Dilerseniz, buzdolabıyla ilgili karşılaşılan durumları başlıklar halinde inceleyelim.Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolabınızın çalışmadığında öncelikle fişini kontrol etmelisiniz. Fişi prize doğru şekilde takmalısınız. Eğer fişe taktığınızda arıza devam ediyor ise prizin sigortası veya ana sigorta atmış olabilir. Sigortalarınızı kontrol etmelisiniz.

Buzdolabının Soğutucu Yan Duvarı Terleme Yapıyor

Bu soruna çok soğuk hava koşulları, buzdolabı kapısının çok açılıyor olması, çok nemli ortam koşulları, sıvı içeren ürünlerin kapaklarının açık saklanıyor olması, termostat konumunun daha soğuk konuma alınması gibi durumlar neden olabilir. Soğutucuda oluşan terlemeye silin ve durumun devam edip etmediğini kontrol ediniz.

Buzdolabının Soğutucu Bölümündeki Ürünler Donuyor

Soğutucu bölme sıcaklığı düşük ayarlanmış olabilir. Sıcaklık daha yüksek dereceye ayarlanmalıdır.

Buzdolabı Çalışırken Çalışma Sesi Artıyor

Bu durum normaldir. Arıza değeri içermemektedir. Ortam sıcaklığının değişmesiyle buzdolabının çalışma performansı da değişebilir.

Buzdolabı Sarsılmalı ve Gürültülü Çalışıyor

Zeminden kaynaklı problemdir. Zemin düz olmayabilir, zayıf olabilir. Zemininizin düz ve dayanıklı olduğundan emin olunuz. Zemininiz buzdolabını taşıyabiliyor olmalıdır. Buzdolabınızdan çıkan gürültünün nedeni cihazın üstüne koyduğunuz eşyalardan kaynaklanabiliyor olabilir. Buzdolabınızın üstüne eşya koymamalısınız

Buzdolabının İçi Kötü Kokuyor

Buzdolabınızın içini temizlemelisiniz. Ürünlerden kaynaklı kokular oluşabilir. Ürünlerinizi kapağı kapalı şekilde saklamalısınız. Buzdolabınızı boşaltıp ılık su ve sünger yardımıyla temizlemelisiniz.

Buzdolabının Kapıları Arasında Nem Oluşuyor

Bu durum arıza teşkil etmemektedir. Nemli havalardan kaynaklanmaktadır. Havadaki nem azaldığında yoğunlaşma da ortadan kalkacaktır.

Liman Mayıs Sanayi Tipi/Sütlük, Çiğköftelik Dolap Tamiri


Yukarıda saydığımız sizlere normal gelmeyen durumları herhangi bir teknik ekipten yardım almadan evde kendiniz halledebilirsiniz. Yukarıdakilerin dışında olağan dışı bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız teknik ekibimizden yardım alabilirsiniz. Ekibimiz evinize ulaştığında ilk olarak cihazınızın genel kontrolünü gerçekleştirir. Genel kontrolde çıkan problem doğrultusunda cihazınıza işlem uygular. İşlem sırasında cihazınızda titiz ve güvenilir bir çalışma gerçekleştirir. Bosch Buzdolabı Tamiri için tıklayınız.Buzdolabınızda kapak contasının sertliği ile karşılaşabilirsiniz. Bu sertleşme cihazınızda karlanmaya neden olur. Karlanmanın önüne geçmek için contayı yumuşatmalısınız. Sıcak su ve bir bezle bu işlemi evde kolaylıkla kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Contanın yumuşamasıyla karlanmanın önüne geçeceksiniz. Karlanmanın bir diğer nedeni de buzdolabına aşırı ürün yüklemesi yapmaktır. Buzdolabınızı boşaltıp buz eritici düğmesine basarak karları eritebilirsiniz. Karlar eridikten sonra buzdolabınızı içi boş şekilde çalıştırmalısınız. Unutmayın ki dolabınıza alacağından fazla ürün koyduğunuzda karlanma oluşacaktır. Bu yüzden buzdolabınıza aşırı ürün yüklemesi yapmamalısınız.

Karşılaşacağınız bir diğer problem ise buzdolabı kartınızın yanması. Buzdolabı kartı olarak bildiğimiz sistem parçası da cihazın beynidir. Tıpkı kombilerde ve diğer ev aletlerinde olduğu gibi, cihazın fonksiyonları bu merkez tarafından yönetilir. Bu kartın bozulması da cihazın çalışmaz hâle geldiğini gösterir. Buzdolabının kartının yandığını ilk soğutma işleminin ortadan kalkmasından anlayabilirsiniz. Gereğinden fazla soğutabilir, buzlanma yapabilir veya ısıyı eşit yaymakta zorlanarak buzların erimesine, yemeklerin bozulmasına sebep olabilir. Bu durumda buzdolabı kartının değiştirilmesi ya da tamir edilmesi gerekecektir. Kartın değişmesi veya tamiri için teknik ekibimizden yardım alabilirsiniz. İlkadım Beyaz Eşya Tamir Servisi, bu sorunların giderilebilmesi için başvurmanız gereken en ideal yerdir.

Kışla Mini Buzdolabı/Araç İçi Dolap Tamir ve Bakım Servisi
Evlerinizde buzdolabınızla ilgili problemle karşılaştığınızda genel kontrolü ve temizliğini yapmalısınız. Sizin yapabileceğiniz müdahaleler halen problemi ortadan kaldırmıyor ise teknik ekibimize başvurabilirsiniz. Dolabınızın gazı bittiği için soğutma yapmıyor olabilir, motorunda veya diğer mekanik parçalarında problemler doğduysa da buzdolabınızda gürültülü çalışma, çalışırken elektrik sigortasını attırma, aşırı ısınma veya aşırı soğutma gibi problemler meydana gelebilir. Bu tür arızalar karşısında Zeki Teknik Beyaz Eşya Tamir Servisi'ne başvurarak hizmet alabilirsiniz. Tamir gerçekleştikten sonra sizlere 1 yıl garanti hizmeti sunmaktayız.

Buzdolabınızda sizden kaynaklı arızalarla karşılaşmak istemiyorsanız bakım ve temizliğini düzenli gerçekleştiriyor olmalısınız. Buzdolabınızı kuru ve temiz tutmalısınız. Oluşan buzları temizlemelisiniz. Buzdolabınızda kapağı açık ürün saklamamalısınız. Yiyecek kaplarınız kapaklı olmalıdır.

Buzdolabınızdaki buzların temizlenmesi oldukça önem arz ermektedir. Elektrik faturasının olağandan fazla gelmesine neden olacaktır. Yiyeceklerinizin saklanma süresi kısalacaktır. Sizleri arızalarla karşı karşıya getirebilecektir. Bu tarz problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız buz temizliğine özen göstermelisiniz. Buz temizliğini sıcak suyla başka bir alet kullanmaksızın kolaylıkla halledebilirsiniz. Temizlik sırasında bıçak gibi aletler kullanmak tehlike arz etmekle birlikte buzdolabınıza zarar verebilir. Bu nedenle hiçbir kimyasal temizleyiciye veya kesici alete ihtiyaç duymadan sadece sıcak su yardımıyla buzların çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Rasathane Buzdolabı Tamircileri


Bir diğer değindiğimiz önemli noktalardan biri ise yiyeceklerin kapaklı saklanıyor olmasıdır. Dondurucusunun tavanında/duvarında, terlemeye neden olabilir. Terlemeyle karşılaştığımızda bakım ve temizliğinizi yapmalısınız. Terlemenin tekrarlanmasını istemiyor iseniz ürünlerinizi buzdolabınızda kapağı kapalı şekilde saklamalısınız.Buzdolabınız kötü koku çıkarıyor olabilir. Bu durumda dolabınızı temizlemelisiniz. Temizlerken aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

-Temizleme işlemine başlamadan önce ürünün fişini çekmelisiniz.

• Temizleme işi için asla keskin aşındırıcı aletler (bıçak gibi), sabun, ev temizlik maddeleri, deterjan ya da cila gibi maddeleri kullanmayınız.

• Buzdolabınızın içini temizlerken ılık su ile siliniz ve daha sonra iyice kurulayınız.

• Bir çay kaşığı sodyum bikarbonatın yarım litre suda çözünmesi ile elde edilen bir çözeltide ıslatıldıktan sonra iyice sıkılmış bir bezle dolabın içini siliniz ve sonra kurulayınız.

• Lamba muhafazasına ve diğer elektrikli kısımlara su girmemesine dikkat edin.

• Buzdolabınız uzunca bir süre kullanılmayacaksa, elektrik bağlantısını kesiniz, içindeki tüm
yiyecekleri çıkarınız, temizleyiniz ve kapısını aralık bırakınız.

Eğer bu işlemleri kendiniz yapmak istemiyor, bakım sırasında cihaza zarar vermekten çekiniyor veya buna benzer endişelerle buzdolabınız için profesyonel yardım almak istiyorsanız; Rasathane Buzdolabı Tamir ve Bakım Servisimize ulaşarak anında etkili ve yerinde hizmetin inceliklerinden faydalanabilirsiniz. Uzman kadro ve ekibimiz eliyle gerçekleştirdiğimiz her türlü işçilik sırasında son derece titizlik ve özenle çalışma sergilemekte; yedek parça değişimleri için de orijinal parçalar kullanarak bu işlemler için de 1 yıl garanti sunmaktayız. Ücretler hakkında bilgi sahibi olmak için,Buzdolabı Tamir ve Bakım Ücretleri Zeki Teknik başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kalkancı Buzdolabı Tamiri Ne Kadar Kaç Para-Buzdolabının su akıtması
-Buzdolabının gürültülü çalışması
-Buzluk kısmındaki buzların erimesi
-Buzdolabının soğutma yapmaması
-Buzdolabının aşırı soğutma yapması
-Buzdolabının kar yapması
-Buzdolabının sürekli hata vermesi şeklinde sayabiliriz.

Buzdolabınızda yukarda saydığımız genel problemlerle karşılaşıyor olabilirsiniz ya da cihazınızda yaygın olmayan başka problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz sorunların çözümü için teknik ekibimize ulaşabilirsiniz. Samsun'un diğer illerinde olduğu gibi İlkadım'da da sizlere hizmet sunmaktayız. Ekibimiz problemlerinizin çözümü için evlerine servis hizmeti sunmaktadır. İlkadım'da sizlere güvenli, kaliteli hizmet sunmak için çalışmaktayız.

İlkadım'da hizmet verdiğimiz semtler: 19 Mayıs, Adalet, Ahulu, Akgöl, Anadolu, Aşağıavdan, Ataköy, Avdan, Bahçelievler, Baruthane, Bilmece, Cedit, Çanakçı, Çandır, Çatalarmut, Çatkaya, Çay, Çelikalan, Çiftlik, Çivril, Derebahçe, Derecik, Fevzi Çakmak, Gürgendağ, Güzeldere, Hançerli, Hastane, Hürriyet, İlyasköy, İstasyon, Kadıköy, Kadifekale, Kale, Kalkancı, Kapaklı, Karadeniz, Karasamsun, Kavacık, Kazım Karabekir, Kılıçdede, Kıran, Kışla, Kökçüoğlu, Kusçulu, Liman, Pazar, Rasathane, Reşadiye, Saitbey, Selahiye, Tepecik, Ulugazi, Unkapanı, Uzgur, Yaşardoğu, Yenidoğan, Yeşiltepe, Zafer, Zeytinlik,

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış