Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Sivas Klima Bakım Fiyatları Arıza Tamir Servisi 444 2 846

Sivas Klima Arıza Tamir ServisiSivas Klima Arıza Tamir Servisi olarak markası ve modeli ne olursa olsun garanti süresi dolmuş yada kullanıcı hatası ile arızalanmış ve garanti kapsamna girmeyen bütün markadaki klimaların bakım ve tamir işlerini yapmaktayız.

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç duyulan bir cihaz olmuştur. Bunu oluşturan ana etken gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha fazla verim alınmasıdır. Hızla gelişen klima teknolojisini yakından takip edemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların maliyetlerinin ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar oldukça ekonomik ve sessiz hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım maliyetleri azaldı. Yeni cihazlarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava elde edilmektedir. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanında teneffüs ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.

Klimalarda uygulanan elektrostatik ve karbon filtreleme yöntemlerine FEEL (hissediyorum) özelliği sayesinde klimanız ortamın ısı derecesini sizin ısı ihtiyacınıza göre en yakın değerlerde dengeleyebilmektedir.

Sağlık koşullarına uygun ideal ısıtma ve soğutma sağlayan kl antifungus kaplama özelliği de eklenerek sterilizasyon artırılıp hava kalitesi yükseltildi. Uzaktan kumanda sistemine kazandırılan klimalar ısı pompası özelliği ile 0 c nin üzerindeki sıcaklıklarda çok ekonomik ısıtma sağlarlar. Havadaki nemi alarak ideal konfor şartlarını oluştururlar. Otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın ısısını ölçerek arzu edilen sıcaklık derecesi elde edilene kadar çalışmayı sürdürerek dış hava şartlarına rağmen iç ortamdaki ısıyı sabit tutarlar.

Klima Arızaları Ve Bakım FiyatlarıKlima bakım ve kullanım alışkanlığı yeni yeni gelişmeye başlamıştır. Pazardaki ürün ve fiyat çeşitliliği, marka bolluğu karşısında tüketicilerimiz karar vermede oldukça zorlanmaktadırlar. Bir konfor aracı olarak satın alınan klimalar Türkiye'nin iklim şartlarına ve iklimlendirilmek istenen mekana uyumlu klimanın seçilmemiş olması ve bunun yanında da doğru klima montaj hizmetinin alınmamış olması gibi nedenlerle tüketici zor duruma düşmekte ve memnun kalmamaktadır.

Klima montajı konusunda eğitimli, uzman ve profesyonel ekibimiz tarafından yapılırken öncelikle evinize veya iş yerinize uygun yer belirlenmekte ve klima montaj işlemi garantili şekilde gerçekleştirilmektedir.

Klima montajı ve bakım servisi Sivas olarak hizmet veren en ekonomik klima montaj servisi 7/24 saat hizmet anlayışı ile kullanıcılarının bütün isteklerine cevap vererek sektöründe öncü rol oynamakta ve müşteri memnuniyeti ile kaliteli hizmet vermektedir.

Duvar Tipi Klima Bakım Fiyatları 150 TL
Salon Tipi Klima Bakım Fiyatları 250 TL
Kaset Tipi Klima Bakım Fiyatları 250 TL
Kanallı Tip Klima Bakım Fiyatları 300 TL
Multi Klima Bakım Fiyatları (Tek ünite içindir.) 250 TL
Yer/Tavan Tipi Klima Bakım Fiyatları 250 TL

Klimaların Bakımı Neden Önemlidir ?

Klima bakımı sağlığınız için önemlidir. Birçok hastalıktan korunmanız için, hayati derecede önem taşır. Yapılan klima bakımı kötü koku, polen ve bakterilerden arınmış temiz bir hava solumanıza yardımcı olur. Yapılan bakım klimanızın ömrünü uzatır. Yapılan bakım klimanızın gereksiz zamanlarda arızalanmasının önüne geçer. Yapılan klima bakımı yüksek enerji tasarrufu sağlar.

Klima Bakımının Önemi ;

Klima bakımları insan sağlığı için önemlidir.Klimanın kullanıldığı alanlarda gözle görülmeyen tozlar,parteküller klima önünde bulunan filtrelerden geçerek,zamanla evaparatör / kondenser (iç ünite) üzerine yapışarak recine halini almaktadır. İç ünite drenaj tavasında uzun süre kaldığındada lajyoner hastalığı olarak bilinen bakterinin oluşması için en uygun zemini hazırlar.

Bu hastalık yüksek ateş ile ölümcül sonuçlara neden olabilmektedir.Şayet peryodik bakımları yapılması durumunda bu durumun önüne geçilmekte ve cihazperformansı direkt etkilenmektedir.Hijyenik açıdan hem de cihazınızın ömrünün uzun olması açısından özel kimyasallar ilaçlar ile firmamızca yapılmaktadır.

Düzenli bir şekilde yılda bir kere uygulandığı zaman cihazların arızalanmamasının önüne geçilmesi için yüksek tedbir alınmış olur. Cihazınızın sorunsuz çalışması için periyodik bakımlarının yapılması gerekir, aksi durumda;

Performansı düşer, enerji sarfiyatı %40 artar, hoş olmayan kokular gelir, kompresörü düzensiz çalışacağından ömrü azalır, kısa vadede maliyetlerin artmasına neden olur, klimanız ideal filtreleme yapamayacağından toz, partiküller ortamda kalır, pnömoni ve küf mantarları oluşur.

Fibromiyalji,baş ağrısı,sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi hastalıklara neden olur. Drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntılarına neden olur. Masraflı tadilatlara yol açar. Elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler daha büyük arızalara neden olur.
Periyodik bakım cihazınızda daha az arıza daha az enerji tüketimi, optimum performans daha uzun ekipman ömrü daha iyi hava kalitesi ve konfor sağlamaktadır.

Sivas Klima Bakımı Nasıl Ve Ne Zaman Yapılır


Yaşam alanlarınızı daha kullanışlı hale getiren, yaz – kış dilediğiniz sıcaklık ayarı ile sizlere hizmet veren klimalar iklimlendirilmek istenilen mekânda ve dış ortamda mevsimlere paralel olarak farklı hava şartlarına maruz kalmaktadır. Bu nedenle klima bakım yılda iki kez mutlaka yaptırılmalıdır.

Markası ve modeli ne olursa olsun klimanızın ilk günkü verimlilik ve performansla çalışması, sağlığınızın ve güvenliğinizin tehlikeye atılmaması, klimanızın ekstra enerji harcayarak bütçenize zarar vermemesi klima bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

20 yılı aşkın iklimlendirme sektörü deneyimimiz, geniş araç filomuz, Sivas ve ilçelerinde geniş servis ağımız ile aynı gün bakım desteğimiz sayesinde klimalarınızı sorunsuz kullanmanızı sağlıyoruz. İlk günkü gibi çalışan klimalar için bizi arayın.

Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

Klima bakımları yapılırken hava filtresi ile hava akımını destekleyen filtreler temizlenir. Yetkili servis aracılığı ile gerekli temizleme maddeleri ve yöntemleri uygulanarak, bakteri ve çeşitli mikroorganizmalardan arındırılmış kaliteli havanın solunması sağlanır.

Evaparatör- kondaserin özel ısı eşanjör deterjanıyla temizlenmesi. Basınçlı hava ya da suyla temizlenir.
R- 22 gazının yüksek- alçak basınç değerleri kontrol edilir.
Elektrik tesisatları, V otamat, Voltaj- akım değerleri kontrol edilir.
Soket bağlantılarının tamamı kontrol edilir.
Drenaj tavası ile drenaj hattının temizliği yapılır.
Fanların ve tüm pervanelerinin temizliği yapılır.
Duyu yöntemiyle ses kontrolü sağlanır.
Görüntü kontrolü yapılır.
Eksik gaz şarjı tamamlanır.

Klimalar Neden Arızalanır ?

Bakımı ve temizliği yapılmayan klimalar her zaman arızalanmaya daha meyilli olur. Çalışırken zorlandığı için fazla enerji tüketir ve kullanım ömrü azalır. Bakımı yapılmayan klimaların arızaları daha çok görülür çalışmaktan yorulan klimalarımızı temizletmek ve bakımını yaptırmassak ilk fırsatta bozulacaktır.

Kapasitör klimamızda yüksek voltajlı bir güç çekildiğinde destekçi bir yapıya sahip olması ile bilinir. Kapasitör üzerinde mikrofarad değeri olan bir üründür. Enerji depolayarak gücü motora göndermekte olan bir üründür ve motoru yani kompresörü harekete geçirmekte etkili bir yapısı vardır. Klima motor arızası ile ilgili olarak internet sitemizde diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz ve bu ürün için elektrik elektronikçiler ayrıca kondansatör adını da verir.

En basit tanımı ile en küçük batarya anlamına gelir. İki plaka üzerinde enerji depolama görevine sahiptir. Dolup boşalma hızı çok yüksek olup sayısız düzeyde şarj olma imkanına sahiptir ve devre şemalarında çeşitli semboller ile gösterilmektedir. Kapasitör üzerindeki değerler farad ölçü birimi ile değerlendirilir. Piko farad, nano farad ve mikro farad olan değerlerle de görebiliyoruz. Ayrıca maksimum voltaj değeri de kapasitör üzerinde yer alacaktır.

Bizi tercih ettiğinizde adresinize gelecek olan ekibimiz arızanın tespitini sağladıktan sonra size maliyet bildirir ve onayınız ile beraber işlem yapar. İşlem sonucunda cihazınızı sorunsuz ve çalışır vaziyette size teslim eder. Bunun akabinde size bir evrak verilir ve cihazınızda değişen parça 1 yıl garanti altına alınmış olur.

Klima Bakımında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Sivas Klima Servisi ile çalışmak, klima bakımında, en iyi çözüm, hızlı ve etkili çözümdür. Kısa zamanda bitirilen bakım ve onarım hizmeti, her zaman için tercih edilir. Bunun yanında teknik servis hizmeti olarak en kaliteli hizmetin verilmesi de çok önemlidir. Klima bakımında, öncelikle takip edilen yol, filtre bakımı, toz ve polen temizliği gibi hizmetlerdir. Daha sonra ise, diğer parçaların tek tek kontrol edilip temizlenmesiyle birlikte, bakım işlemi bitirilmektedir.

Gerekli yedek parça hizmeti, sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütün bakım ve onarım hizmetlerinde cihazlar, yerinde bakım ve onarıma tabi tutulmaktadır. Bu nedenle, Sivas Klima Servisi tarafından cihaz bakım ve onarım hizmeti, aradığınız mükemmel ve kaliteli şekilde yapılmaktadır. Günümüz şartlarında aradığınız en etkili hizmeti, sınıfından başarılı olan teknik servis hizmeti sunmaktadır.

Yapılan teknik servis bakım, onarım ve yıllık periyodik işlemler, garantili bir şekilde icra edilmektedir. Güven ve garanti, teknik ekibimizin çalışma ahlakıdır. Bu nedenle, aradığınız güvenilir hizmet anlayışı için, Sivas klima servisi bünyesinde görev alan ekiplerimizi tercih etmelisiniz. Aradığınız anda, günün her saatinde, adresinize gelen ekiplerimiz, yine çok kısa zamanda, teknik servis hizmetini
bitirmektedir.

• Aydoğan • Çarşı • Ferhatbostan • Gökçebostan • Gümüşdere • Kale • Karaçayır • Kurtlapa • Kümbet • Merkez Köyler • Mimarsinan • Toptancılarsitesi • Yakupoğlan • Yıldız
Hizmet Verdiğimiz Sivas Merkez Mahalleleri
• Abdulvahabigazi Mahallesi • Akdeğirmen Mahallesi • Alibaba Mahallesi • Altuntabak Mahallesi • Aydoğan Mahallesi • Bahçelievler Mahallesi • Bahtiyarbostan Mahallesi • Cumhuriyet Mahallesi • Çarşıbaşı Mahallesi • Çayboyu Mahallesi • Çayyurt Mahallesi • Çiçekli Mahallesi • Danişmentgazi Mahallesi • Dedebalı Mahallesi • Demircilerardı Mahallesi • Diriliş Mahallesi • Dörteylül Mahallesi • Ece Mahallesi • Emek Mahallesi • Esentepe Mahallesi • Esenyurtvillakent Mahallesi • Eskikale Mahallesi • Fatih Mahallesi • Ferhatbostan Mahallesi • Gökçebostan Mahallesi • Gökmedrese Mahallesi • Gültepe Mahallesi • Gülyurt Mahallesi • Gümüşova Mahallesi • Halilrıfatpaşa Mahallesi • Huzur Mahallesi • İnönü Mahallesi • İstiklal Mahallesi • Kadıburhanettin Mahallesi • Kaleardı Mahallesi • Karaçayır Mahallesi • Kardeşler Mahallesi • Karşıyaka Mahallesi • Kılavuz Mahallesi • Kızılırmak Mahallesi • Küçükminare Mahallesi • Kümbet Mahallesi • Mehmetakifersoy Mahallesi • Mehmetpaşa Mahallesi • Mevlana Mahallesi • Mısmılırmak Mahallesi • Mimarsinan Mahallesi • Orhangazi Mahallesi • Örtülüpınar Mahallesi • Paşabey Mahallesi • Pulur Mahallesi • Selçuklu Mahallesi • Seyrantepe Mahallesi • Sularbaşı Mahallesi • Şeyhşamil Mahallesi • Tuzlugöl Mahallesi • Uluanak Mahallesi • Uzuntepe Mahallesi • Üçlerbey Mahallesi • Yahyabey Mahallesi • Yeni Mahallesi • Yenidoğan Mahallesi • Yenişehir Mahallesi • Yeşilyurt Mahallesi • Yiğitler Mahallesi • Yunusemre Mahallesi • Yüceyurt Mahallesi

Hizmet Verdiğimiz Sivas Merkez Mahalleleri

• Abdulvahabigazi Mahallesi • Akdeğirmen Mahallesi • Alibaba Mahallesi • Altuntabak Mahallesi • Aydoğan Mahallesi • Bahçelievler Mahallesi • Bahtiyarbostan Mahallesi • Cumhuriyet Mahallesi • Çarşıbaşı Mahallesi • Çayboyu Mahallesi • Çayyurt Mahallesi • Çiçekli Mahallesi • Danişmentgazi Mahallesi • Dedebalı Mahallesi • Demircilerardı Mahallesi • Diriliş Mahallesi • Dörteylül Mahallesi • Ece Mahallesi • Emek Mahallesi • Esentepe Mahallesi • Esenyurtvillakent Mahallesi • Eskikale Mahallesi • Fatih Mahallesi • Ferhatbostan Mahallesi • Gökçebostan Mahallesi • Gökmedrese Mahallesi • Gültepe Mahallesi • Gülyurt Mahallesi • Gümüşova Mahallesi • Halilrıfatpaşa Mahallesi • Huzur Mahallesi • İnönü Mahallesi • İstiklal Mahallesi • Kadıburhanettin Mahallesi • Kaleardı Mahallesi • Karaçayır Mahallesi • Kardeşler Mahallesi • Karşıyaka Mahallesi • Kılavuz Mahallesi • Kızılırmak Mahallesi • Küçükminare Mahallesi • Kümbet Mahallesi • Mehmetakifersoy Mahallesi • Mehmetpaşa Mahallesi • Mevlana Mahallesi • Mısmılırmak Mahallesi • Mimarsinan Mahallesi • Orhangazi Mahallesi • Örtülüpınar Mahallesi • Paşabey Mahallesi • Pulur Mahallesi • Selçuklu Mahallesi • Seyrantepe Mahallesi • Sularbaşı Mahallesi • Şeyhşamil Mahallesi • Tuzlugöl Mahallesi • Uluanak Mahallesi • Uzuntepe Mahallesi • Üçlerbey Mahallesi • Yahyabey Mahallesi • Yeni Mahallesi • Yenidoğan Mahallesi • Yenişehir Mahallesi • Yeşilyurt Mahallesi • Yiğitler Mahallesi • Yunusemre Mahallesi • Yüceyurt Mahallesi

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış