Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Bosch Kombi EA Kodu 444 2846 Zeki Teknik

Servis Kaydı İçin;
444 28 46
Bosch kombi cihazlarını kullanan müşterilerimiz kullandığınız kombi cihazlarının bakımını yaptırmadığınız da cihazın eski olmasından kaynaklı durumlarda kombi cihazları istenilen verimi veremez aynı zamanda çok enerji sarf etmekte olur.

Bosch kombi cihazın içerisinde oluşan sorunlardan dolayı kullanıcılara bilgi vermek için arıza kodu veya hata kodu sinyali vermektedir. Sizlerde bu durumun bir orun olduğu bilmekte fakat neden olduğunu ve çözümleri için neler yapmanız gerektiğini bilmemektesiniz. Bizler de sizlerin kullandığınız kombi cihazlarınızın sorunlarını gidermek için her zaman yanınızdayız. Bosch Kombi Eror Veriyor makalemizi teknik konu hakkında bilgi almak için hemen linke tıklayabilirsiniz.

Bosch EA Kombi Neden Olur


Bosch EA arıza kodu kombi cihazım Elektronik Kart Hafızasında açılımı yani alev yokluğu hatasından kaynaklanmaktadır. Bosch kombi EA arıza kodu vermesinin nedenler;

1) Kombi cihazının gaz Armatürü açık değil
2) Kombi cihazının gaz valfi arızalanmış olabilir
3) Kombi cihazının Ateşleme Elektrodu çalışmıyor yani ateşleme yapmıyor olabilir
4) Kombi cihazının elektronik kart arızası yani ana kart arızası olabilir


Bosch kombi kullanıcılarımız sizlerin bu konuda çözüm üretebileceğiniz tek şey Gaz Armatürü yani gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmeniz ve eğer kapalı ise vanayı açmanız gerekmektedir. Bosch Kombi Ateşleme Yapmıyor diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bosch Kombi EA Kodları Ve Çözümleri


* Bosch kombi cihazının gaz valfisi ne işe yarar; cihazın içerisindeki tesisattan almış olduğu gazın bir kısmını ana kart yönlendirerek brülöre yollayan ve brülörde yanmanın oluşumuna yardımcı olan parçadır.

* Bosch kombi cihazının ateşleme elektrodu be işe yarar; kombi cihazının brülöründe yer alan ince çubuk şeklinde olan aynı zamanda kombi cihazında ateşleme parçasına yardımcı olmaktadır.

* Bosch kombi Elektronik kart ne işe yarar;
sizlerde büyük ihtimalle bilmektesiniz elektronik kart ana karttır ve kombi cihazının beyni ve bütün parçalarını ana kart yönetmektedir.

* Bosch kombi armatürü be işe yarar; gaz vanasıdır ve kombiye gazı veren parçadır.

Bosch kombi cihazının gaz valfisi, ateşleme yapmaması ve son olarak ise ana kartı arızalandığında sizlerin teknik konuda bilginiz olmadığından dolayı cihaza müdahale edemezsiniz. Diğer arızalar içinde Bosch kombi servisi olarak bizleri aramanız ve teknik konuda yani tamir bakım fiyat ve detaylarını görüşebilirsiniz.

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış