Bakım Onarım Çağrı Merkezi

Bosch Kombi Servis İzmir 444 2846 Zeki Teknik

Servis Kaydı İçin;
444 28 46


Bosch Kombi Cihazları üçe ayrılmaktadır.


1) Bacalı kombi
2) Hermetik Kombi
3) Yoğuşmalı kombi
Bosch kombi cihazların her biri farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Aynı zamanda farklı özelliklere sahiptir. Kombi cihazının ilk çeşiti ise Bacalı kombi cihazıdır.

Bir bacaya bağlanan bacalı kombilerdir. Aynı zamanda yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar ve bacaların mutlaka sızdırmaz olması özellikle çelikten yapılması gerekmekte ve diğeri ise bacanın mutlaka müstakil olması gerekmektedir. Bosch Kombi Servisi Buca makalemizi detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Bosch Kombi Servis İzmir 444 2846 Zeki Teknik

Bosch Kombi Cihazlarının Çalışma Presibi Nasıldır


Bosch Hermetik kombi cihazları ise yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve daha sonra ise yanma sonucunda oluşan yanma ürünleri de baca vasıtasıyla dışarıya atarlar.

Bosch hermetik kombi cihazları kendi bacalarını vasıtasıyla dış ortamdan hava alış ve verişini gerçekleştirdikleri zaman baca çıkışları dışarıda olmalıdır. Bosch Kombi EA Kodu Zeki Teknik makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Yoğuşmalı Kombi cihazları; hermetik kombi cihazlarına yakındırlar 'Yoğuşma' terimi kombide buharın yoğuşmasını ifade etmektedir. Gaz hâlindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına Yoğuşma denir. Yani enerji yenilebilir hale getiren cihazlara yoğuşmalı kombi denir.

Bosch Kombi Cihazlarının Çalışma Presibi Nasıldır

Bosch Kombi Cihazının Çalışma PrensibiBosch kombi iki eşanjörlü bir kombi normal olarak ilk çalışmaya başladığında ısıtma tesisatı için çalışır. Sirkülasyon pompası ve fan (hermetik modellerde) çalışır.

Gaz vanası (2 numaralı parça) açılarak ana yakıcıya gaz gider ve ateşleme başlar. 3 yollu vana –motorlu vana-( 3 numaralı parça) ısıtma eşanjöründen (1 numaralı parça) çıkan suyu ısıtma devresine yönlendirir. Isıtma devresine giren su radyatörlerde dolaşır, sıcaklığı düşmüş olarak kombiye gelir.

İzmir Bosch kombi servisleri olarak siz değerli müşterilerimize bizler haftanın yedi günü kesintisiz hizmet vermekte ve aynı zamanda 1 yıl parça garantisi sunmaktadır. Kombi Bakımı, Kombi Termostat Takımı, Kombi Hata Kodu Arıza Kodu Kombi Tamiri gibi her konuda destek almak için bizleri iletişime geçebilirsiniz.


İzmirde Kombi Bakım Tamir - Servisi 444 28 46 Hizmeti verdiğimiz bazı semtler: Hatay, Altındağ, Alsancak, Asmaçatı, Bayraklı, Basmane, Balçova, Bornova, Bostanlı, Bozyaka, Buca, Çankaya, konak, Çiğli Çamdibi, Eşrefpaşa, Evka 1, Evka 2, Evka 3, Ege Kent, İzmir, Gaziemir, Göztepe, Güzelyalı, Gültepe, Gümüşpala, Karataş, Karabağlar, Karşıyaka, Kemalpaşa, İşçievleri, Buca, İnciraltı, Konak, Narlıdere, Manavkuyu, Mavişehir, Mithatpaşa, Mimkent sarnıç, Osmangazi, Yeşilova, Yeşilyurt, Soğukkuyu, Şirinyer, Üçyol, İzmirKocaeli İzmitde Kombi Bakımı Petek radyatör Temizliği ve Klima Teknik Servisi için Telefon Numaramız ve Hizmet Verdiğimiz Semtler:İzmit, Başiskele, Gölcük, Dilovası, Gölcük, Karamürsel, Derince, Kartepe Hizmet Verilen Mahalleler 28 Haziran, Akarca, Akçakoca, Akmeşe Atatürk, Akmeşe Cumhuriyet, Akpınar, Alikahya Atatürk, Alikahya Cumhuriyet, Alikahya Fatih, Alikahya Merkez, Ambarcı, Arızlı, Arpalıkihsaniye, Ayazma, Bağlıca, Balören, Bayraktar, Bekirdere, Biberoğlu, Böğürgen, Bulduk, Cedit, Cumhuriyet, Çağırgan, Çavuşoğlu, Çayırköy, Çubuklubala, ubukluosmaniye, Çukurbağ, Dağköy, Doğan, Durhasan, Düğmeciler, Emirhan, Erenler, Eseler, Fatih, Fethiye, Fevzi Çakmak, Gedikli, Gökçeören, Gülbahçe Kadriye, Gültepe, Gündoğdu, Güvercinlik, Hacıhasan, Hacıhızır, Hakaniye, Hasancıklar, Hatipköy, Kabaoğlu, Kadıköy, Karaabdülbaki, Karabaş, Karadenizliler, Kaynarca, Kemalpaşa, Kısalar, Kocatepe, Kozluca, Kozluk, Körfez, Kulfallı, Kulmahmut, Kurtdere, Kuruçeşme Fatih, M.Alipaşa, Malta, Mecidiye, Nebihoca, Orhan, Orhaniye, Ortaburun, Ömerağa, Sanayi, Sapakpınar, Sarışeyh, Sekbanlı, Sepetçi, Serdar, Sultaniye, Süleymaniye, Süverler, Şahinler, Şirintepe, Tavşantepe, Tepecik, Tepeköy, Terzibayırı, Topçular, Turgut, Tüysüzler, Veliahmet, Yahyakaptan, Yassıbağ, Yeni, Yenice, Yenidoğan, Yenişehir, Yeşilova, Zabıtan, Zeytinburnu Mahallesi.Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış